Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Za parkowanie zapłacą telefonem

Data publikacji: 11 kwietnia 2016 r. 12:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2016 r. 12:50
Za parkowanie zapłacą telefonem
 

W Rzeszowie kierowcy mogą już zapłacić za parkowanie telefonem komórkowym, bez konieczności udawania się do parkomatu. Wystarczy zainstalować darmową aplikację mobilną SkyCash. Przy jej użyciu można też kupować m.in. bilety rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Aplikacja SkyCash z usługą mobiParking pozwala nie tylko na dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych, ale również daje możliwość zdalnego przedłużania parkowania. W ten sposób znika potrzeba płacenia na zapas czy konieczność powrotu do parkomatu i samochodu, aby wykupić dodatkowe minuty.

Jak zapewniają twórcy aplikacji, korzystanie z niej jest bardzo proste. Kierowca uruchamia aplikację w telefonie, otwiera zakładkę mobiParking i wybiera jedną z trzech metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub start/stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Następnie wystarczy wybrać strefę parkowania i zatwierdzić operację. Należność za postój jest pobierana z elektronicznej portmonetki.

Aplikacja posiada też kilka innych funkcji, dzięki niej można np. sprawdzić ile czasu trwa postój oraz ile pieniędzy zostało wydanych od momentu jego rozpoczęcia. W aplikacji znajdziemy też informacje na temat obowiązującej w mieście taryfy.

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd identyfikatorem, który można otrzymać za darmo w rzeszowskim Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. ks. Jałowego 23A oraz w punktach informacyjnych urzędu miasta. Jest on dostępny także w formie pliku do wydruku, który można pobrać ze strony internetowej SkyCash. Osoby, które nie posiadają identyfikatora mogą umieścić za szybą zwykłą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.

Mobilne płatności za parkowanie to już kolejna usługa aplikacji SkyCash dostępna w Rzeszowie. Od połowy 2011 r. aplikacja pozwala kupować telefonem bilety komunikacji miejskiej. Podobne rozwiązanie jak w przypadku rzeszowskiej płatnej strefy parkowania funkcjonuje już w blisko 40 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie. W stolicy Podkarpacia strefa płatnego parkowania została wprowadzona na początku tego roku. (pap)

 

Fot. EPA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA