wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Kraj > Polacy chętnie robią zakupy przez urządzenia mobilne

Polacy chętnie robią zakupy przez urządzenia mobilne

Polacy chętnie robią zakupy przez urządzenia mobilne
Data publikacji: 2016-04-02 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-02 23:22
Wywietleń: 1749 126735

Polacy intensywnie korzystają z urządzeń mobilnych, co przekłada się na większe zainteresowanie mobilnymi zakupami online (m-commerce). 43 proc. użytkowników kupuje w sieci za pomocą smartfonów. Eksperci sugerują szybkie dostosowanie e-sklepów do urządzeń mobilnych.

„Polski rynek e-commerce, a szczególnie jego cześć dotycząca handlu mobilnego, to niezwykle dynamiczny obszar. Zmiany następują tu bardzo szybko. Dotyczy to zarówno samej penetracji rozwiązań mobilnych wśród Polaków, jak i intensyfikacji ich używania” - zwiększenia świadomości i obszarów ich wykorzystania - czytamy w raporcie mShopper 2.0, który na zlecenie Allegro przygotowała firma Mobile Institute.

Wynika z niego, że polscy internauci aktywnie korzystają z rozwiązań mobilnych. 75 proc. Polaków aktywnych w sieci posiada urządzenie mobilne. Średnio na jednego Polaka przypada 1,7 urządzenia połączonego z internetem. Coraz większą popularnością cieszą się zakupy w sieci dokonywane za pomocą takich urządzeń.

Badanie ujawniło, że już 43 proc. osób kupujących w sieci robi zakupy na smartfonach, a 29 proc. na tabletach. Trzy czwarte konsumentów kupujących mobilnie ocenia takie zakupy jako łatwe. 34 proc. ankietowanych, podobnie jak rok temu, odczuwa jakieś trudności związane z kupowaniem mobilnym. Prawie 50 proc. chce dać w tym roku zakupom mobilnym szansę. Najczęściej będą to mężczyźni, osoby w wieku 18-44 lata, aczkolwiek także osoby w grupie wiekowej 55+ oraz mieszkańcy małych i średnich miast. (pap)

 

Fot. PaS

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie