Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy [FILM]

Data publikacji: 2016-04-05 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-05 10:06
Inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy
 

Szczoteczka do zębów może wysyłać informacje do naszego telefonu, telewizor może sterować światłem w domu. To są rzeczy, które są nowościami i które przychodzą – mówi newsrm.tv Marek Maciejewski, Product Development Director Europe TCL.

Inteligentne domy, internet rzeczy oraz coraz powszechniejsze funkcje smart to są kierunki, które obecnie starają się rozwijać firmy technologiczne.

– Jeżeli popatrzymy na funkcje smart to mamy coraz bliższą integrację ekranów. Od niedawna na rynku możemy wysyłać obrazy z małych ekranów do dużych ekranów. Dosyć popularne za oceanem jest Cast-TV, czyli możliwość wysyłania obrazu z aplikacji na naszym smartfonie do telewizora. Na rynku amerykańskim wprowadzamy telewizor, który będzie miał jako pilot urządzenie, które przypomina smartfon – mówi Marek Maciejewski.

W skład kategorii inteligentny dom wchodzi np. centrala sterująca automatyką domową, która dzięki około stu dostępnym akcesoriom umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem Twojego domu oraz Twoim komfortem (np. oświetleniem), kontrolą dostępu (np. napędami rolet lub bramy) oraz zużyciem energii.

Odpowiednie scenariusze, czyli sekwencje działań, które programuje się kilkoma kliknięciami na komputerze, umożliwiają zdalną kontrolę nad domem przez internet z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu tabletu lub smartfona.

Źródło: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA