czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Na Luzie > Szczecinianka wśród najlepszych kucharzy

Szczecinianka wśród najlepszych kucharzy

Szczecinianka wśród najlepszych kucharzy
Data publikacji: 2015-10-19 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 2863 29591
Dwie szczecińskie restauracje - „Biała Trufla" i „Z Drugiej Strony Lustra" - zostały wpisane na prestiżową listę 100 najlepszych restauracji w Polsce, czyli POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2015. Dodatkowo szefowa kuchni i właścicielka drugiej z wymienionych restauracji otrzymała tytuł Szefa Kuchni Roku w regionie północno - zachodnim. Wręczenie nagród odbyło się w sobotę w Dworze Artusa w Toruniu. Wśród nagrodzonych były też sławy kulinarne, takie jak np. Karol Okrasa czy Magda Gessler. 

Konkurs jest zarazem przewodnikiem po najlepszych restauracjach w Polsce. Do V edycji Poland 100 Best Restaurants przesłano 1096 nominacji, a 100 najlepszych restauracji, z największą ilością pozytywnych ocen, znalazło się we wspomnianym rankingu. Poza nagrodami dla najlepszych szefów kuchni w Polsce, przyznano też inne. I tak np. tytuł „Osobowości Kulinarnej Roku 2015" otrzymał K. Okrasa (kucharz dostał również nagrodę za najlepszy program telewizyjny), za krzewienie sztuki kulinarnej - Magda Gessler, a za najlepszą szkołę gotowania - Akademia Kurta Schellera. 

Szczecinianka Iwona Niemczewska z wykształcenia jest prawnikiem, obecnie jest kucharzem i cukiernikiem. Jakiś czas temu otrzymała Grand Diplome w Londynie, czyli w filii paryskiej szkoły Le Cordon Bleu (znanej choćby z filmu o Julii Child, którą zagrała Meryl Streep), najstarszej i najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej na świecie, założonej w 1895 roku. Jest też absolwentką Institute Paul Bocuse w Lyonie. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Szczecinianka Iwona Niemczewska otrzymała tytuł Szefa Kuchni Roku w regionie północno - zachodnim.

Komentarze

AMG
Brawo, brawo gratulacje - pyszne bezy u Pani, wszystko pyszne , próbowaliśmy Agnieszka i Marek G.
2015-10-21 14:21:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie