Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

W każdym dziecku jest potencjał

Data publikacji: 13 października 2015 r. 20:13
Ostatnia aktualizacja: 13 października 2015 r. 20:13
W każdym dziecku jest potencjał
 

Katarzyna Nowak-Zawadzka (na zdjęciu), pedagog szkolna z Warszawy, została uznana za "Nauczyciela Roku 2015" w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli, cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Pani Katarzyna mówi, że po prostu wykonuje swoją pracę, ale robi znacznie więcej niż można oczekiwać od każdego z nas. Opiekuje się dziećmi, które tego bardzo potrzebują, które los doświadczył szczególnie dotkliwie, dlatego: czapki z głów - powiedziała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

 Nowak-Zawadzka pracuje od 10 lat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 Pułku Piechoty AK „Garłuch” w Warszawie. Jak podkreślili organizatorzy konkursu, do szkoły tej chodzą dzieci z niepełnosprawnościami, dzieci zagrożone niedostosowaniem społecznym, znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej, korzystające z pomocy socjalnej, z programów dożywiania, wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratora, asystenta rodzinnego. Zaznaczyli, że laureatka walczy o każde dziecko, a broni nigdy nie składa. Pracuje nie tylko z dziećmi, ale też z całymi ich rodzinami.

Nowak-Zawadzka powiedziała, że w każdym dziecku jest potencjał, który tylko trzeba zauważyć. (pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA