sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Na Luzie > Podpatrują muzea w Europie

Podpatrują muzea w Europie

Podpatrują muzea w Europie
Data publikacji: 2015-10-20 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 1447 29923

Pasjonaci z Fortu Gerharda w Świnoujściu też czasami mają wakacje. Ale tylko aktywne i z historią! Grupa pracowników świnoujskiej Twierdzy oraz Podziemnego Miasta udała się w podróż po Europie. Celem są oczywiście zabytki i muzea. Relację z ich niezwykłej podróży można śledzić na facebooku.

- Europa to piękny kontynent. Pełen fascynujących ludzi, ciekawych muzeów i unikatowych zabytków. Kolejny raz postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają najciekawsze, z naszego punktu widzenia, muzea i zakątki we Francji, a także w innych krajach Europy - opowiada „Kurierowi” Marcin Ossowski, przewodnik z Podziemnego Miasta. - Podróże kształcą. Im więcej miejsc odwiedzamy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracy przed nami.

W drodze do Francji postanowili odwiedzić kilka miejsc w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii i Czechach. Chcą też dojechać do Andory, żeby - jak mówią z uśmiechem - poszukać świętego Grala w ruinach zamków Katarów oraz obejrzeć potężne schrony dla niemieckich okrętów podwodnych na wybrzeżach Zatoki Biskajskiej.

- Podczas pierwszych dwóch dni odwiedziliśmy między innymi Fort Kugelbake w Cuxhaven, gdzie mają unikalną armatą 10,5 cm SKC/32, muzeum w Bremenhaven, gdzie widzieliśmy m.in. uboota typ XXI, Amsterdam, który nocną jest nie mniej fascynujący niż w dzień, Arnhem, w tym również cmentarz, gdzie spoczywają polscy spadochroniarze i przepiękną Brugię - wyliczają pasjonaci historii.

Wspaniałą wycieczkę pasjonatów można śledzić na profilu Fortu Gerharda na facebooku. Młodzi opiekunowie świnoujskich zabytków bawią się świetnie i pozdrawiają wszystkich sympatyków świnoujskich fortyfikacji oraz pasjonatów historii. Zazdrościmy, życzymy dobrej zabawy i mamy nadzieję, że doświadczenia z wyprawy i podpatrywania innych muzeów zaprocentują!

Bartosz TURLEJSKI

Fot. Fort Gerharda

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie