sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Podpatrują muzea w Europie

Podpatrują muzea w Europie

Podpatrują muzea w Europie
Data publikacji: 2015-10-20 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 1357 29923

Pasjonaci z Fortu Gerharda w Świnoujściu też czasami mają wakacje. Ale tylko aktywne i z historią! Grupa pracowników świnoujskiej Twierdzy oraz Podziemnego Miasta udała się w podróż po Europie. Celem są oczywiście zabytki i muzea. Relację z ich niezwykłej podróży można śledzić na facebooku.

- Europa to piękny kontynent. Pełen fascynujących ludzi, ciekawych muzeów i unikatowych zabytków. Kolejny raz postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają najciekawsze, z naszego punktu widzenia, muzea i zakątki we Francji, a także w innych krajach Europy - opowiada „Kurierowi” Marcin Ossowski, przewodnik z Podziemnego Miasta. - Podróże kształcą. Im więcej miejsc odwiedzamy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracy przed nami.

W drodze do Francji postanowili odwiedzić kilka miejsc w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii i Czechach. Chcą też dojechać do Andory, żeby - jak mówią z uśmiechem - poszukać świętego Grala w ruinach zamków Katarów oraz obejrzeć potężne schrony dla niemieckich okrętów podwodnych na wybrzeżach Zatoki Biskajskiej.

- Podczas pierwszych dwóch dni odwiedziliśmy między innymi Fort Kugelbake w Cuxhaven, gdzie mają unikalną armatą 10,5 cm SKC/32, muzeum w Bremenhaven, gdzie widzieliśmy m.in. uboota typ XXI, Amsterdam, który nocną jest nie mniej fascynujący niż w dzień, Arnhem, w tym również cmentarz, gdzie spoczywają polscy spadochroniarze i przepiękną Brugię - wyliczają pasjonaci historii.

Wspaniałą wycieczkę pasjonatów można śledzić na profilu Fortu Gerharda na facebooku. Młodzi opiekunowie świnoujskich zabytków bawią się świetnie i pozdrawiają wszystkich sympatyków świnoujskich fortyfikacji oraz pasjonatów historii. Zazdrościmy, życzymy dobrej zabawy i mamy nadzieję, że doświadczenia z wyprawy i podpatrywania innych muzeów zaprocentują!

Bartosz TURLEJSKI

Fot. Fort Gerharda

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie