niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Na Luzie > Odszkodowanie dla mafijnego bossa

Odszkodowanie dla mafijnego bossa

Odszkodowanie dla mafijnego bossa
Data publikacji: 2016-04-26 21:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08 12:07
Wywietleń: 1620 131147

Były boss mafii z Apulii na południu Włoch, odbywający karę dożywocia za trzy zabójstwa, otrzyma odszkodowanie od państwa za to, że... po przeniesieniu do więzienia na Sardynii musiał przerwać studia. Skargę skierował do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

48-letni Marcello Dell’Anna, były szef mafii z Apulii pod nazwą Sacra Corona Unita, przebywa w więzieniach od ponad 20 lat - przypomina włoska prasa.

W tym czasie rozpoczął studia prawnicze i ukończył je eksternistycznie na uniwersytecie w Pizie z wyróżnieniem. Napisał pracę magisterską na temat praw osadzonych i warunków zaostrzonego rygoru więziennego. Chciał następnie kontynuować studia w Pizie zajmując się kwestią reguł więziennych. Uniemożliwiło to przeniesienie go do zakładu karnego na Sardynii. Tymczasem właśnie tam, na wydziale prawniczym w Nuoro, dostał wyjątkową szansę - zaczął prowadzić zajęcia dla przyszłych adwokatów, na co otrzymał specjalną przepustkę z więzienia.

Przeniesienie na Sardynię, mimo jego odrzucanych wniosków o możliwość kontynuowania studiów specjalistycznych i umieszczenia w więzieniu w Apulii, bliżej jego rodziny, osadzony prawnik zaskarżył przed trzema laty w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Zarzucił państwu włoskiemu naruszenie przysługującego mu prawa do studiów i kontaktów z rodziną. Trybunał przyznał mężczyźnie rację. W rezultacie tego orzeczenia państwo włoskie wypłaci mu odszkodowanie. Jego wysokości nie podano. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

ja69
Kpina. Aż nie chce się w takie coś wierzyć
2016-06-08 12:03:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie