Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Kobiety i mafia

Data publikacji: 2016-03-12 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-13 13:27
Kobiety i mafia
Szczecińska reporterka Ewa Ornacka  

Przestępczy świat widziany oczami kobiet: żon, matek, dziewczyn mafiozów - oparte na faktach historie. Od marca można go zobaczyć w telewizyjnym kanale „13 Ulica”, w nowym polskim cyklu dokumentalnym „Kobiety i mafia”. Przewodnikiem po świecie kobiet w polskiej mafii będzie szczecińska reporterka Ewa Ornacka, demaskująca brutalną rzeczywistość i wrażliwa na przeżycia bohaterek dziennikarka kryminalna. Ornacka, specjalizująca się w wiedzy o strukturach gangsterskich w Polsce, wysłucha prawdziwych opowieści kobiet z życia mafii.

Reporterka, współautorka głośnej książki „Alfabet mafii”, ma już za sobą takie działania, jak ujawnianie nieudolności policji, docieranie do ściganych bossów i strzeżonych świadków koronnych. Po groźbach śmierci została objęta ochroną Centralnego Biura Śledczego. Ornacka, nagrodzona „Srebrną Kaczką” za dekonspirację mafijnych powiązań, tym razem stanie po stronie kobiet.

Jedna z bohaterek serii, Monika, w kuluarach mafijnej Warszawy stała u boku swojej wielkiej miłości. Przemyty, napady rabunkowe, wymuszenia, morderstwa, nielegalny handel na olbrzymią skalę – tak rodziła się fortuna „Słowikowej" – królowej polskiej mafii, żony jednego z najgroźniejszych przestępców lat 90.

Kolejna postać tego dokumentalnego serialu – Lucyna – w walce z mafiozami okazała się skuteczniejsza... od policji. Poszła na wojnę z organizacją przestępczą, zdemaskowała zabójcę męża i doprowadziła do skazania go na dożywocie. Natomiast do Ewy ze Szczecina, matki zamordowanego złodzieja samochodów, dotarło, że skazała na więzienie niewinnego człowieka. Kobieta chciałaby naprawić swój błąd. Czy jest to jeszcze możliwe? Trudno sobie bowiem wyobrazić, z czym musi się zmierzyć np. matka gangstera, który porywał dla okupu dzieci biznesmenów i co musi czuć żona członka gangu, na którą grupa wydaje wyrok śmierci.

Jak wygląda mafia z tej mniej oczywistej perspektywy, jak żyją partnerki gangsterów? O tym w serialu dokumentalnym na kanale 13 Ulica.

(mos)

Na zdjęciu: Szczecińska reporterka Ewa Ornacka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kobiety w mafii
2016-03-13 13:06:35
Największa mafia to urzędnicza grupa trzymająca władzę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ