Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Boss narkotykowy schwytany

Data publikacji: 2016-01-10 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Boss narkotykowy schwytany
Joaquin "El Chapo" Guzman w eskorcie policji Fot. EPA/JOSE MENDEZ  

Meksyk rozpoczyna proces ekstradycji do USA jednego z najpotężniejszych bossów narkotykowych Joaquina "El Chapo" Guzmana, schwytanego w piątek, pół roku po spektakularnej ucieczce z pilnie strzeżonego więzienia - poinformował meksykański rząd.

Władze podkreślają, że w zeszłym roku prokuratorzy dostali nakazy aresztowania w celu ekstradycji. Obrońcy Guzmana mają trzy miesiące na przedstawienie odwołań.

Jak pisze agencja AP, powołując się na słowa anonimowego urzędnika, wg najszybszego scenariusza do ekstradycji mogłoby dojść za sześć miesięcy, właśnie ze względu na odwołania składane przez obronę. Chociaż - jak twierdzi urzędnik - takie wnioski są zazwyczaj odrzucane, każdy z nich oznacza, że sąd musi przeprowadzić kolejne przesłuchania.

- To może zająć tygodnie czy miesiące i opóźnia ekstradycję - powiedział. - Mieliśmy przypadki, w których trwało to sześć lat - dodał.

Guzman, szef narkotykowego kartelu Sinaloa, został ujęty w mieście Los Mochis w swym rodzinnym stanie Sinaloa, po tym jak zbiegł 11 lipca ubiegłego roku z więzienia w mieście Almoloya de Juarez w stanie Meksyk. Tam, po tym jak aresztowano go w lutym 2014 roku, odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał kończący się na placu budowy półtorakilometrowy tunel zbudowany przez jego wspólników 10 metrów pod ziemią. (pap)

 

Fot. EPA/JOSE MENDEZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wygląd
2016-01-11 08:01:34
Nie wygląda na narkotykowego bossa...
Zabawa w "Ciciu-Babke"...,
2016-01-10 13:57:27
A ten 1,5 km tunel...to wygladal zapewne na "zlecona" krecia robote ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ