Środa, 29 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

NIE dla dzieci w restauracji

Data publikacji: 21 stycznia 2016 r. 13:11
Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2016 r. 09:40
NIE dla dzieci w restauracji
Fot. EPA/ROLEX DELA PENA  

Z powodu wynikających z braku wychowania niemiłych epizodów obecność dzieci poniżej 5 lat, a także wózków i fotelików nie jest mile widziana w tym lokalu – głosi napis wywieszony na drzwiach restauracji w Rzymie. Stał się on przyczyną ogólnonarodowej dyskusji.

Włoskie media informują o decyzji właściciela restauracji w dzielnicy Casalbertone podkreślając, że spowodowała ona falę skrajnych opinii – od poparcia dla jego inicjatywy do słów surowego potępienia i nawoływań do bojkotu tego miejsca.

Obok ogłoszenia widnieją przekreślone jak na znakach zakazu rysunki przedstawiające płaczące dziecko, wózek i nosidełko. Właściciel, który podpisał się jako „Dowódca”(Comandante) wyraził przekonanie, że jego decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem i z góry podziękował P.T. Klientom. Decyzja wywołała burzę. W wywiadzie radiowym właściciel restauracji motywował ją tym, że „dzieci są niewychowane”. Wyznał zarazem, że nie spodziewał się aż tak wielkiego poruszenia.

- Sam jestem dziadkiem, nie mam nic do dzieci. Mam natomiast zastrzeżenia do rodziców, którzy nie umieją wychować swoich dzieci - podkreślił. Przypomniał, że w jego młodości dzieci chodzące z dorosłymi do lokalu potrafiły się zachowywać jak należy, a „dzisiaj powodują chaos”. Jako inny problem wskazał wózki i foteliki (nosidełka), które zajmują przestrzeń między stolikami.

- Wielu moich kolegów restauratorów ma ten sam problem, ale nie mają odwagi tego głośno powiedzieć. Ja natomiast wyszedłem z ukrycia - stwierdził. Opowiedział, że wiele razy zdarzało mu się upominać rodziców, by zajęli się swoimi dziećmi, które biegały po lokalu i chowały się pod stolikami. Jak zauważył, może to być groźne, bo sam był świadkiem, jak na głowę malca siedzącego pod stolikiem o mały włos nie runęło wiaderko z lodem.

Wobec oburzenia opinii publicznej na temat tego pomysłu restaurator odpowiada, że jego zdaniem nie ma nic niemoralnego w decyzji, którą podjął. (pap)


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Henryk K
2016-01-27 06:18:01
A czy dziś ktoś wie,co to jest dobre wychowanie? Jest przygotowanie do zycia , a chamstwo jest najlepszym przygotowaniem . Cham rządzi , cham czuje się dobrze, cham odnosi sukcesy!
pedagog
2016-01-27 05:40:42
NIE... - tylko dla rodziców tych dzieci...
Miś na Marę
2016-01-25 17:09:26
Jeżeli obowiązuje zakaz wprowadzania agresywnych psów bez kagańca, to samo powinno dotyczyć niewychowanych dzieci. Jeżeli rodzice dobrowolnie rezygnują z ich wychowywania, to niech trzymają w domu na uwięzi - tym bardziej, jeżeli sami akceptują barbarzyńskie zachowania swych zdziczałych pociech.
Rysiek
2016-01-25 04:45:49
Popieram
Rodzic
2016-01-22 17:59:21
Jestem za!!! Jeśli bachory i ich nie wychowani rdzice nie potrafią się zachować to niech jedzą w domu lub tam gdzie są wśród swoich! Chciałbym zjeść obiad/kolację w spokoju, w innym przypadku pójde do McDonalds.
tez ojciec
2016-01-22 11:05:54
jestem za.. trzeba wychować rodziców najpierw

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA