Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

IS uczy 9-latków wykonywać egzekucje

Data publikacji: 2016-01-14 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
IS uczy 9-latków wykonywać egzekucje
 

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) prowadzi dla chłopców od 9. roku życia szkolenie w wykonywaniu egzekucji. Chłopcy mają też obowiązek asystowania przy publicznych egzekucjach - podał holenderski wywiad AIVD. Po ukończeniu 13 lat ci chłopcy są wysyłani na front.

- Terroryści z IS zmuszają ponadto dziewczęta do zawierania małżeństw w bardzo młodym wieku, a od 9. roku życia są one zobowiązane chodzić z całkowicie zasłoniętą twarzą. Ich pierwszym obowiązkiem jest jak najwcześniejsze urodzenie dziecka, co nastąpi w warunkach niespełniających minimalnych standardów medycznych - powiedział w telewizji Nos dyrektor generalny tajnych służb holenderskich Bob Bertholee.

Zadaniem tych dziewcząt jest również werbowanie kandydatów do udziału w aktach terrorystycznych i walce prowadzonej przez IS.

- Chłopcy wciągnięci do udziału w dżihadzie nie mają przed sobą długiej perspektywy życia - opiniuje Bertholee. - Jeśli nawet przeżyją, będą mieli wykoślawioną psychikę po przeżyciach, jakie przypadną im w udziale.

Analiza przeprowadzona przez AIVD wykazuje, że na terytoriach Iraku i Syrii kontrolowanych przez IS przebywa ze swymi rodzicami co najmniej 70 dzieci pochodzących z Holandii. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SZOK
2016-01-14 13:24:06
Najpierw milczały feministki, gdy kobiety zostały sprowadzone do niewolnic i maszyn rodzących dzieci islamistom, to pewnie teraz obrońcy praw dzieci zamilczą. W końcu spirala otępienia jest nie do zatrzymania i świat na to patrzy, a niektórzy członkowie wpadli w chwalebny amok dla takich praktyk.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA