Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Koncert w zbiorniku na gaz w Świnoujściu [FILM]

Data publikacji: 11 września 2023 r. 16:35
Ostatnia aktualizacja: 13 września 2023 r. 09:51
Koncert w zbiorniku na gaz w Świnoujściu
 

Niezwykły koncert odbył się w nowo budowanym zbiorniku terminala LNG w Świnoujściu. Zagrał tam bowiem trębacz, który udowodnił, że zbiornik ma świetną akustykę i z powodzeniem może być wykorzystywany jako sala koncertowa.

Film z tego niecodziennego wydarzenia w mediach społecznościowych opublikowała minister Anna Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

„Rozbudowa w Świnoujściu postępuje. Niedługo nowy zbiornik zostanie zamknięty i jego niebywała akustyka przegra z bezpieczeństwem energetycznym i funkcją magazynowania gazu. Gaz-System zadbał jednak o jej nieśmiertelność. Łapcie na weekend cudne dźwięki trąbki” – napisała Anna Trzeciakowska w serwisie X (dawniej Twitter).

Inwestycja spółki Gaz-System ma zostać oddana do użytku w październiku tego roku. Była to więc prawdopodobnie ostatnia szansa, żeby usłyszeć jak brzmi muzyka we wnętrzu potężnego zbiornika na gaz.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zawieniec
2023-09-13 09:44:44
czy kolejny koncert odbędzie się w zsypie na węgiel?
Pozostaje mieć
2023-09-11 18:39:54
Pozostaje mieć tylko nadzieje że zostanie udostępniony plik z charakterystyką dźwiękową zbiornika (acoustic/room impulse response - AIR/RIR) i każdy będzie mógł odtworzyć charakterystykę zbiornika w domu korzystając z nowoczesnej technologii DSP (np używając tzw convolverów) - jeszcze fajniej gdyby oprócz plików AIR/RIR udało się udostępnić pliki HRTF/BRIR (np SOFA) wtedy można byłoby sobie posłuchać tego na słuchawkach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA