poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Na Luzie > Kocham murale!

Kocham murale!

Kocham murale!
Data publikacji: 2015-12-01 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-02 17:16
Wywietleń: 343 44626

"Pamiętam z dzieciństwa kolorowe ściany – absurdalne reklamy w świecie kolejek i niedoboru" - napisał p. Marcin Nowaczyk. "W Szczecinie wciąż widać kilka takich przykładów. Przy ulicy Energetyków zza drzew przebija się czerwony pędzel pozostawiając tęczowy ślad. Przy placu Lotników zachęca się nas, byśmy chronili las przed pożarem.
Inne to już historia. Wraz z wyburzeniem budynków zniknęły bezpowrotnie murale promujące Zakłady Odzieżowe Odra oraz Centralę Rybną".

Pan Marcin zauważa (i dokumentuje to zdjęciem), iż w ostatnich dniach Szczecin wzbogacił się o nowy mural. "To ciekawy przykład z pogranicza malowidła artystycznego i reklamowego. Jego autorem jest Jan Kallwejt – warszawski grafik i ilustrator. Powstał na siedzibie PZU i oczywiście promuje działalność tego ubezpieczyciela. Nie jest to jednak zwykła reklama. Na malowidle w pierwszym momencie widać schematycznie przedstawione miasto. Gdy dokładniej się przyjrzymy rozpoznamy charakterystyczne sylwetki kompleksu PAZIM i niepowtarzalną bryłę Filharmonii. Trzymam kciuki, żeby za tym przykładem poszły inne instytucje. Reklama w przestrzeni publicznej może być nie tylko estetyczna ale wręcz piękna!"

Fot.: Marcin Nowaczyk

Komentarze

Adam
Murale są dostępne dla każdego w przestrzeni publicznej, zauważają je wszyscy mieszkańcy i im ich więcej tym milej poruszać się ulicami miasta.Nie szkodzą estetyce w miescie jak wielkie reklamy czy dziesiątki billboardów.Każda taka inicjatywa w Szczecinie cieszy- na razie jestesmy ubodzy w przykłady dobrej reklamy ale architektura daje nam możliwość tworzenia takich galerii widocznych dla każdego szczecinianina. Brawo panie Marcinie... Oby wiecej takich zainteresowanych, aktywnych mieszkańców
2015-12-02 15:29:44
jestem słynnym entuzjastą murali
jestem słynnym entuzjastą murali :) https://twitter.com/Marcin_Nowaczyk/status/669516718520311808
2015-12-02 13:08:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”