Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Reklamowa samowola Biedronki

Data publikacji: 23 października 2015 r. 15:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Reklamowa samowola Biedronki
 

Instalacja reklamy dyskontu Biedronka na elewacji budynku przy ul. Bogusława X w Szczecinie stanowi samowolę budowlaną. Magistrat szuka także innych, administracyjnych dróg, by „ucywilizować" witrynę placówki.

Według informacji szczecińskich urzędników reklama sklepu na deptaku Bogusława jest nielegalna.

- Po ustaleniach, że instalacja reklamy na elewacji budynku przy ul. Bogusława X 9 stanowi samowolę budowlaną, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął postępowanie w tej sprawie zapewnia Tomasz Klek, z biura prasowego UM w Szczecinie. 

To jednak nie koniec kłopotów sieci handlowej z tym punktem.

- W związku z faktem, że kaseton znajduje się częściowo lub całkowicie w obszarze innej działki – to jest w liniach rozgraniczających Deptaku Bogusława – i jego lokalizacja powinna być uzgodniona z zarządzającym terenem, to jest TBS-Prawobrzeże, wystąpiliśmy z zapytaniem do zarządcy, czy inwestor wnioskował w ww. sprawie i czy ewentualnie uzyskał zgodę/prawo do dysponowania nieruchomością w związku z montażem kasetonu reklamowego - informuje Jarosław Bondar, architekt miasta. - Jeżeli nie było wystąpień ze strony inwestora do TBS-Prawobrzeże, zakończonych udzieleniem pozwolenia na takie działanie, TBS-Prawobrzeże może zażądać usunięcia kasetonu reklamowego. Agresywna reklama na witrynie – także niewykazana w dokumentacji projektowej – powinna stać się przedmiotem ustaleń z Architektem Miasta, w celu ustalenia form i kolorystyki wpisujących w całość prowadzonych działań na Deptaku Bogusława. ©℗

(gan)

Czytaj więcej w „Kurierze"

kup e-wydanie

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Według szczecińskich urzędników takie oznakowanie sklepu to samowola budowlana

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pawnucy
2015-10-23 18:39:27
Ujmujący jest ostatnie zdanie. W takim razie rozumiem, że całoroczny ogródek który znajduje się obok wpisuje się w "normy i ustalenia prowadzonych działań na Deptaku Bogusława" Rewelacyjne jest to tłumaczenie...;)
Biedronko!!! Nie daj się !!! Zrobiliście to samo co z tym wibratorem na placu.
2015-10-23 16:21:32
Mnie się właśnie podoba wasza instalacja. Kolorowa, ożywia tą strupieszałą, szarą ulicę.
filipinka
2015-10-23 15:25:27
Reklama za prywatne pieniądze jest samowolą budowlaną, natomiast słup na środku? placu za 200 tys. z publicznych pieniędzy już nie jest. Gdyby to jakiś inny podmiot powyklejał aleję betonową, to by zaraz dostał mandat, a stara rzeźnia jest pod ochroną. Miejscy esteci potrafili zrywać prywatne plakaty reklamowe, za to nie tkną nielegalnie wywieszonych przez kandydatów na osłów plakatów. Takie to mamy podejście do prawa, a raczej jego obejście.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA