piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Na Luzie > Dzień latarni morskich

Dzień latarni morskich

Dzień latarni morskich
Data publikacji: 2015-08-16 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:47
Wywietleń: 881 12343

Przez kilka godzin w niedzielę przy latarni morskiej w Niechorzu trwały obchody międzynarodowego dnia latarni morskich, które przyciągnęły tłumy wczasowiczów, którzy musieli odstać ok. pół godziny (jednorazowo na tarasie widokowym może być 36 osób), by wejść na jej punkt widokowy na wysokości 45 metrów.

Do pokonania było 200 schodków, a potem można było podziwiać wspaniałe widoki. Widać z góry m.in. pobliskie muzeum miniatur wszystkich 15 polskich latarni morskich, rezerwat Liwia Łuża i oczywiście plażę. Można dostrzec nowe budowle powstałe w okolicy i wspaniały plac przed oraz za latarnią.

Najważniejszym punktem imprezy był bieg na czas na szczyt latarni. Do pokonania było 200 schodków. Trasę najszybciej pokonał Jan Huk ze Stargardu, który potrzebował na to 36,43 sek. Pokonał Piotra Sitka z Gorzowa Wlkp. ( 37,69) i Daniela Serwę z Wrocławia (39,85). Wśród pań najszybszą była Daria Letkiewicz z Poznania ( 47,41), która pokonała Izabelę Witecką z Pustkowa ( (58,94) i Milenę Witecką z Pobierowa ( 1 min. 21 setnych).

Tekst i fot.:M. KWIATKOWSKI

Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich Dzień latarni morskich

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”