czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Pasztecika Szczecińskiego

Dzień Pasztecika Szczecińskiego

Dzień Pasztecika Szczecińskiego
Data publikacji: 2015-10-19 19:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1430 29696

Wtorek to Dzień Pasztecika Szczecińskiego - ogłosił Urząd Marszałkowski. Smaczne święto ustanowiono w 46. urodziny najstarszego "pasztecika" w mieście, przy al. Wojska Polskiego, który znajduje się na Liście Produktów Tradycyjnych.

Pani Bogumiła Polańska ten specjał serwuje szczecinianom od 1969 roku. Wciąż produkuje go ta sama radziecka maszyna, nie zmieniła się też receptura. Od pięciu lat pasztecik pani Bogumiły uznany jest za zachodniopomorski produkt tradycyjny.

- Obowiązują surowce od polskich producentów - mówi właścicielka "Pasztecika". - Wszystko musi być świeże, niemrożone, nieproszkowane. Wołowinę na przykład mamy z Witkowa, a pieczarki z Pyrzyc. Ciasto drożdżowe robi się z mąki, drożdży, cukru, soli i wody. Może i proste, ale w domu takiego pasztecika powtórzyć się nie da. Mamy klientów z całego świata.

Pani Bogumiła przyznaje, że jej lokal był dwa razy bliski zamknięcia, ale przetrwał cięższe lata. Z wdzięcznością mówi o przywiązaniu szczecinian do tego miejsca i dziękuje za społeczną akcję w sprawie szyldu na jej lokalu.

Urząd Marszałkowski uznał, że przysmakowi kulinarnemu o tak długim istnieniu na lokalnym rynku należy się święto. Takim świętem powinien być Dzień Pasztecika Szczecińskiego. Z tej okazji w kilku punktach serwujących paszteciki będzie je można kupić taniej - 2 złote za sztukę. Będzie tak właśnie w lokalu przy al. Wojska Polskiego (wszystkie rodzaje), w CH Molo, Mario Pasztecik na runku w Zdrojach i w Galaxy - w tych trzech punktach tańsze będą paszteciki z określonym nadzieniem.©℗

(gan) 

 

 

Dzień Pasztecika Szczecińskiego

Komentarze

Czytacz
Radziecka maszyna jeszcze w Szczecinie? Czy IPN śpi? A co na to radny Szałabawka i kompani tak pilnie dążący do usunięcia wszelkich śladów "radzieckości" w naszym mieście?
2015-10-20 13:37:09
Pan Witek
Żałosne. Wolałbym Dzień Zwodowanego Statku albo chociaż Dzień Pożegnania Ostatniego Urzędnika.
2015-10-20 12:11:10
Bieda
Stopień zamożności społeczeństwa może ilustrować dzisiejsza kolejka w "Paszteciku" na al. Wojska Polskiego. Kilkadziesiąt groszy obniżki sprawiło, że lokal jest pełny, a tłum widać z zewnątrz przez witrynę :(
2015-10-20 11:01:33
Cena
A rok temu był po 1,90 ;/
2015-10-20 06:10:44
@
Swieto Pasztecika ?? Ogłosił urząd ??? Pani Bogumiło !! proszę uważać i to bardzo!! jak znam życie ( a troche je znam ) to Geblewicz w porozumieniu z innymi urzędasami jakieś świństwo Pani szykują. Zawsze tak było. Zbyt słodko się wypowiadają , zważywszy że jeszcze nie tak dawno chcieli Pani dokopać. Tym razem może chodzić o schody albo o kolor szyldu. Omijać łobuzów szerokim łukiem.
2015-10-19 21:05:44
ZZZabioreCiButy
Ale który wtorek? :|
2015-10-19 18:52:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie