środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Arkadiusz Jakubik: Jestem przyzwyczajony do hejtu. Wiele razy wylał się na mnie zlew pomyj

Arkadiusz Jakubik: Jestem przyzwyczajony do hejtu. Wiele razy wylał się na mnie zlew pomyj

Arkadiusz Jakubik: Jestem przyzwyczajony do hejtu. Wiele razy wylał się na mnie zlew pomyj
Data publikacji: 2020-02-23 23:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-06 10:05
Wywietleń: 746 443358

Aktor Arkadiusz Jakubik tłumaczy, że filmy, w których gra, utwory Dr Misio czy jego prywatne wypowiedzi na kontrowersyjne tematy są dobrą pożywką dla hejterów. Za nic ma sobie jednak ich krytykę, opluwanie, wyszydzanie czy poniżanie. Mówi, co myśli, i nie wdaje się w dyskusje z tymi, którym się to nie podoba.

Na płycie „Zmartwychwstaniemy” zespołu Dr Misio znalazła się piosenka zatytułowana „Hejter”. Autorzy zaprezentowali w niej swoją receptę na hejt: „Pokochaj swojego hejtera. To przecież mogłeś być ty. Zaadoptuj sobie hejtera. Bez ciebie wszak nikim on jest”. Arkadiusz Jakubik tłumaczy, że tekst jest trochę z przymrużeniem oka, ale hejt w naszym kraju jest zjawiskiem na szeroką skalę.

– Ja jestem do hejtu przyzwyczajony, wiem, co to znaczy, i nie jest to tylko kwestia kilku filmów, w których zagrałem, czy afery związanej z teledyskiem do piosenki „Pismo”, przez którą m.in. zostało odwołane Opole. Raz na koncercie zobaczyłem jedną z naszych fanek z napisem: „Łachmaniarz, Tandeciarz, Chałturnik” bodajże, czyli słowa, które jeden z dziennikarzy TVP powiedział na antenie o mnie, ale mnie to raczej rozbawiło, niż przestraszyło. Zresztą mam koszulkę z takim napisem – mówi Arkadiusz Jakubik, aktor i wokalista zespołu Dr Misio. 

Aktor jest łatwym kąskiem dla hejterów, bo nie boi się nazywać rzeczywistości po imieniu i nie unika tematów tabu.

– Pamiętam, to było chyba z pięć lat temu, że udzieliłem wywiadu – zresztą wtedy jeszcze to był absolutny temat tabu, bo dzisiaj po „Klerze” braci Sekielskich i po tym, co się dzieje dookoła w tym temacie, w końcu można normalnie o tym porozmawiać, ale wtedy było inaczej. A powiedziałem w nim, że za systemowe zamiatanie pedofilii w Kościele katolickim jest odpowiedzialny Jan Paweł II. Wow! Co się wtedy zaczęło dziać, jaki zlew pomyj na mnie spadł – mówi Arkadiusz Jakubik.

Z powodu jego wypowiedzi o polskim Kościele portal należący do braci Karnowskich nazwał wówczas Jakubika „hejterem spod budki z piwem, który mówi, że wszyscy politycy kradną, a ojciec dyrektor jeździ bentleyem". Aktor nie boi się jednak odważnych stwierdzeń. Otwarcie punktuje zakłamanie Kościoła. Wiele ma też do zarzucenia politykom. Choć jego wypowiedzi przysparzają mu wrogów, to zupełnie się tym nie przejmuje. Jego zdaniem wobec hejterów trzeba się dystansować.

 – Pamiętam, jak któregoś dnia moi nastoletni synowie przyszli bardzo rozbawieni i mówią: „Tato, tato, my już wiemy, jak się naprawdę nazywamy”. Zapytałem: „Ale co wy mówicie, panowie?”. Oni na to: „No, my się, tato, nazywamy Goldstein, ty jesteś Aaron Goldstein, a mama jest Salcia Goldstein”. Ja mówię: „Co wy do mnie mówicie?”. No i pokazali mi, że zostałem umieszczony na jednym z prawicowych portali na liście niebezpiecznych Żydów w Polsce. W ten sposób poznałem swoją prawdziwą tożsamość. Zabawne i straszne – mówi Arkadiusz Jakubik.

Źródło: Newseria

* * *

Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio wystąpi 28 lutego w Szczecinie na Punky Reggae Live.

Komentarze

królik
Panie Arturze kocham Pana i wszystko co Pan tworzy dla nas ludzi. Podziwiam i pozdrawiam. A tymktórym sie nie podoba ten artysta rada gratis - NIE OGLADAJCIE I NIE SZCZUJCIE. Ja disco polo nie oglądami i nie słucham, ale jak ktoś lubi jego sprawa. Mi to jest obojętne.
2020-03-06 09:47:02
guciu
Słodkiego miłego dnia bez hejtu.
2020-02-24 08:34:41
Art
Aktor to funkcja społeczna, która ma rozśmieszać lub doprowadzać do łez poprzez odgrywanie napisanej roli, ale swoje poglądy należy odstawić na bok, bo wtedy już nie jest śmiesznie, a łatwo o ośmieszanie. Zresztą Kazik dosadnie określił wszystkich artystów...
2020-02-24 06:57:18
atomek
Po lewej stronie tylko milosc i tolerancia, nienawisci ze swieczka szukac
2020-02-24 02:35:58
Pan Witek
Słaby aktor charakterystyczny. Gra jedną nutą, jedną miną i dwiema fryzurami.
2020-02-24 01:36:46
=
I ma rację, bo nikt nikomu nie każe oglądać filmów z jego udziałem, słuchać jego muzyki, czy czytać jego wypowiedzi :)
2020-02-23 23:33:24
Najlepszego Panie Jakubik
Nie przejmować się pisowskim ciemnogrodem i dalej robić swoje. Zdecydowana większość Polaków pana uwielbia.
2020-02-23 23:16:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie