Czwartek 09 lutego 2023r. 
REKLAMA

Prokuratura umarza śledztwo ws. Dariusza Mateckiego

Data publikacji: 2020-02-04 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-05 17:48
Prokuratura umarza śledztwo ws. Dariusza Mateckiego
 

Warszawska prokuratura umorzyła postępowanie przeciwko szczecińskiemu radnemu PiS Dariuszowi Mateckiemu. Według organizacji, która wystąpiła przeciwko radnemu, nie wiadomo, dlaczego podjęto taką decyzję.

W październiku ubiegłego roku policja przeszukała mieszkanie szczecińskiego radnego miejskiego PiS Dariusza Mateckiego. Ale informację o tym ujawniono dopiero w grudniu 2019 roku. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kilka miesięcy wcześniej złożył dwa zawiadomienia o możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa przez radnego. Dotyczyły one treści hejterskich, ksenofobicznych i rasistowskich, które miały się pojawiać na profilach Mateckiego. Podczas październikowego przeszukania policja zabezpieczyła komputery i telefony, należące do radnego. Matecki współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości - zajmuje się prezentowaniem tej instytucji w mediach społecznościowych. Prokuratura miała dopatrzyć się kilku wpisów na profilach Mateckiego, które łamały prawo.

Dariusz Matecki przegrywa w szczecińskim sądzie

Radny na te informacje odpowiedział oświadczeniem, które zamieścił na Facebooku.

- Co było powodem wizyty policji w moim domu? Fałszywe oskarżenie i fałszywe zawiadomienie. Policja pokazała mi kilka memów, które zostały zgłoszone. Większość nie była mojego autorstwa. Ja ich w internecie nie umieszczałem. OMZRiK odpowie za składanie fałszywych oskarżeń. Odpowie za ściganie polskich patriotów, przede wszystkim katolików - stwierdził Matecki.

We wrześniu 2019 roku Matecki przegrał z OMZRiK proces, jaki toczył się przed szczecińskim Sądem Okręgowym oraz Sądem Apelacyjnym. Matecki - wtedy kandydat PiS na posła - domagał się w trybie wyborczym przeprosin i wpłacenia 5 tys. złotych od OMZRiK. Twierdził, że na facebookowym tzw. fanpagu tego stowarzyszenia pojawiły się nieprawdziwe informacje na jego temat - że popełnił przestępstwa i był współpracownikiem byłego wiceministra sprawiedliwości, Łukasza Piebiaka (znanego z tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości). Sądy obu instancji wniosek radnego oddaliły.

Dlaczego prokuratura umorzyła postępowanie ws. Mateckiego?

Prokuratura Krajowa zdecydowała o przeniesieniu postępowania przeciwko Mateckiemu (dotyczącego treści hejterskich) do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Teraz OMZRiK poinformował, że postępowanie zostało umorzone.

- Matecki współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości, w trakcie wyborów popierał go Patryk Jaki i Zbigniew Ziobro. Temu ostatniemu Matecki prowadzi stronę na Facebooku. Ośrodek dostarczył prokuraturze kilkadziesiąt stron dowodów. Prokurator wszczął dochodzenie, doprowadzając do przeszukania w mieszkaniu Mateckiego. I wtedy zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Śledztwo natychmiast odebrano prokuratorowi i przekazano do prowadzenia Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. A tutaj szybko je zakończono. Z jakiego powodu? Prokuratura milczy na ten temat - skomentował OMZRiK decyzję prokuratury.©℗

(dar)

Na zdjęciu: jednym z etapów sprawy „OMZRiK kontra Matecki" był proces w  szczecińskim Sądem Okręgowym

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

celne wypowiedzi Mateckiego
2020-02-05 16:48:21
Jakże muszą być celne wypowiedzi Mateckiego skoro taki jazgot dyżurnych stalkerów się odezwał.Niby nieważny i głupi ale polecieli z wywieszonymi jęzorami pisać kalumnie z przydzielonych wytycznych.Ha ha ha!Brawo Matecki,wygrywasz z nimi
Aneta
2020-02-05 08:44:42
Matecki mógłby spokojnie grać SSmana w filmie. Wygląd i zachowanie się zgadza.
Bufon Matecki
2020-02-04 20:14:36
Jak tam wizyta w wytrzeźwiałce na Dąbrowskiego? Był program 500+
Oberwator tego dziwnego forum
2020-02-04 19:23:57
Uruchomił falę oskarżeń pod adresem marszałka Senatu. Promował akcję odkażania ulic z LGBT. Za słowa o pedofilach musiał przepraszać adwokatów. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wypunktował około 40 administrowanych przez niego profili, na których ukazywały się nienawistne wpisy. Postępowanie w jego sprawie prowadzi prokuratura. To radny PiS Dariusz Matecki. Takie to mamy teraz nowe elity które kierują się nauką Kościoła Katolickiego, uczniowie Jezusa Chrystusa. I najlepsze że oni nie mają żadnego poczucia wstydu. Mentalność bolszewicka. "Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami: aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania.'
dla przyzwoitości ...i ku przestrodze!!
2020-02-04 18:34:58
Budka pyta się: dlaczego to robicie? To oczywiste, marny, nic nie znaczący prawnik Kaczor teraz leczy swoje kompleksy, ucierając nosa sędziowskiej palestrze. To czysto prywatna gra Kaczora. Polska przypomina Niemcy lat 30-tych. PiS przypomina NSDAP, Kaczor przypomina Hitlera, otoczenie Kaczora w postaci Jakiego i innych żołnierzy przypomina bojówki SA Celem kaczyńskiego jest zniszczenie Polski. Samorządy są kolejnym elementem konstrukcji, którą celowo demoluje. Chce skupić całą władzę w swych rękach, a po nim choćby potop, przecież ten typ nie ma dzieci. Komu miałby nimby zostawić lepszą Polskę i po co mu ona
Pytam : czy ktoś ma pytania kim jest Duda??? - długopisem Kaczyńskiego!!!
2020-02-04 18:29:47
Andrzej Duda podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów . Oto rezydent nam się trafił...
Szacun , panie Matecki.
2020-02-04 17:39:48
Matecki jest obiektem zmasowanych , wściekłych ataków lewactwa z Platformy i neokomunistów z tak zwanej Lewicy. To oznacza , że czują zagrożenie z jego strony. I mają rację. Jest ciche porozumienie między PIS i Lewactwem w regionie. Brudziński daje im zarobić wielką kasę w spółkach i urzędach. Co sądzi o tym Matecki nie nadaje się cytowania , bo cenzura nie puści. Dlatego Matecki jest atakowany , nawet przez tak zwanych kolegów z PIS. To twardy facet. Wielka przyszłość przed nim. tylko trzeba mieć dobry pomysł na Szczecin i region.. Na przykład wspólna silna grupa polskich patriotów narodowców , patriotycznej Pogoni , części PIS. Młodzi i energiczni ludzie , którzy nie dadzą sobie w kaszę dmuchać.
Antypisior i antyklecha
2020-02-04 16:34:07
Kaczyński perfidnie wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii społecznej i socjotechniki, aby uprawiać ohydną manipulację. Zwolennicy PiS są podatni na manipulacje, dają się formować tak jakby byli z plasteliny, Kaczyński o tym doskonale wie i odpowiednio dobranymi populistycznymi hasłami steruje umysłami tych ludzi - jest to bardzo podobne działanie jak w przypadku sekt gdzie przywódca sekty potrafi całkowicie pozbawić jej członków logicznego myślenia.
kiedyś sympatyk PIS
2020-02-04 16:22:20
Partyjna prokuratura zapewnia parasol ochronny nad pożytecznymi dla partii idiotami, więc nie wyrządzi krzywdy partyjnemu fagasowi, plującemu nienawiścią i szkalującemu wszystkich, których partia uznaje za gorszy sort ludzi. Do czasu. Kiedy wiatr historii przyspieszy i zmieni kierunek, z parasola zostaną strzępy, a los śmieci, które teraz teraz chroni, będzie równie marny, jak wszystkich podobnych śmieci w przeszłości.
Capilano
2020-02-04 15:36:34
Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych / sama nazwa powoduje że jest wyrocznią dla ''elit''/ ukrywa się przed wyrokiem sądowym w Norwegii. Żyje z dotacji na tą organizację i śmieje się z biorących go na poważnie. https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2325257,Rafal-Gawel-z-norweskim-obywatelstwem-Nie-bedzie-scigany-poprzez-ENA
rozliczymy
2020-02-04 15:08:55
Będzie dużo sprzątania we wszystkich polskich prokuraturach po tych pseudorządach pisu
Wodogłowiec
2020-02-04 14:51:20
Czy wodogłowie można leczyć?
żenada
2020-02-04 14:32:02
kolesiostwo po całości
/@^@/
2020-02-04 14:10:46
No chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie ma już żadnej wątpliwości,że w Polsce są dwa ośrodki oceny prawa.PiSowska i Społeczna.Pisowskiej elicie do pełnej kontroli brakuje Sądów i uległych,podległych im sędziów.Polityczna ośmiornica oplotła elektorat pisowski za programy socjalne i dzisiaj krzyczy na całą Polskę,że robią to w trosce o obywatela.Niespełna 9 mln ludzi głosowało na pis-jakim więc cudem twierdzą że robią to w trosce o społeczeństwo.Aby ustrzec się pisowskiego niewolnictwa i utratę swobód obywatelskich,konstytucyjnych-w najbliższych wyborach każdy komu na sercu leży demokracja i prawa konstytucyjne powinien wziąć w nich udział i zwolnić-uwolnić od dalszej męczarni partyjnej i zależności obecnie nam zarządzającego tym gabinetem.On wyręcza Sądy,więc wyborca przy urnie też go wyręczy i uwolni z pułapki w jaką sam się wpakował.
pytam
2020-02-04 13:58:59
Po co nam taka prokuratura, która działa jedynie na zlecenie władzy jak za czasów stalinowskich?
pablo
2020-02-04 13:57:27
Aferrrra!
resume
2020-02-04 13:45:49
Matecki to największy leń wśród radnych. On nie robi kompletnie nic tylko bierze wypłatę.
PIS= Putin i Spółka
2020-02-04 13:36:46
Kto do dzisiaj wątpił w to po co "kaczystom" ustawy i wszystkie działanie zmierzające do "ręcznego sterowania sądami i prokuraturą" to powyżej ma odpowiedź.W odwrotnej sytuacji prokuratura na "rozkaz mlaskacza z Żoliborza" znalazłaby powód do aresztowania ...Takiego Państwa chcemy ??
@ Tak tylko pytam
2020-02-04 13:31:55
A czy Kurier jest katolskim czasopismem , aby promować "waszych autorów"??? zapłacisz to będzie artykuł proste ...dotarło do PIs-ego dzbana??
Nie wiem czy jest łysy.. możecie zamienić na .. RUDEGO? OKULARNIKA? czy cokolwiek innego...
2020-02-04 13:23:19
Logika pisiora, błędy zostawiamy: "Jak mozna promowac aktywnego ŁYSEGO, ktory pisze dla dzieci i sie z nimi spotyka.??? To potencjalne zagrozenie dla tych niewinnych maluszkow. Warto sie przyjrzec i ŁYSEMU i gazecie i jej dzialanosci na tym polu. Czyz nie ma innych ŁYSYCH dla dzieci o czystej katolickiej moralnosci, czystych rekach i czystych intencjach??? Dlaczego katolickich ŁYSYCH tak intensywnie "Kurier" nie promuje jak tfurczosc tego ŁYSEGO????"
PatiKoti
2020-02-04 13:21:47
Oj matecki ty prawdziwy katoliku cieszę się że według twoich standardów nie jestem katolikiem bo wstyd było by stać koło ciebie i utożsamiać się z twoją wiarą i moralnością.....
Violetta
2020-02-04 13:21:41
Jak to dobrze, że ten człowiek nie został wybrany na posła. Jaki to byłby wstyd dla ziemi szczecińskiej.
Kto naprawdę szkodzi Polsce ?
2020-02-04 13:15:21
Prawak Matecki - jakieś hejty , nikt nie ucierpiał ,nikogo nie okradziono , same drobne naciągane oskarżenia przez lewactwo. Lewak Gawłowski - wiceminister . ustawiane przetargi warte kilkaset milionów złotych , milionowe łapówki , lewy doktorat . Tak lewactwo z PO i SLD okrada Polskę od wielu lat. Wielkie i nie rozliczone afery. Wielkie majątki towarzyszy z PO i SLD. A teraz skandujemy towarzysze : wolne sądy !!! , wolne sądy !!!
taka prawda
2020-02-04 13:11:32
"patriota", "katolik" ... w rzeczywistości zwykła szuja
xyr
2020-02-04 13:06:20
no przecież to podopieczny Ziobry, a ten mu krzywdy zrobić nie da i będzie go krył za wszelką cenę
Tak tylko pytam
2020-02-04 12:49:38
a ja sie zastanawiam kiedy Pan Radny wezmie sie za "Kurier" i za to ciagle systematyczne i nachalne promowanie Pana Szczygielskiego i jego ksiazeczek i spotkan z dziecmi???.Jak mozna promowac aktywnego geja, ktory pisze dla dzieci i sie z nimi spotyka.??? To potencjalne zagrozenie dla tych niewinnych maluszkow.Warto sie przyjrzec i Panu Szczygielskiemu i gazecie i jej dzialanosci na tym polu.Czyz nie ma innych pisarzy dla dzieci o czystej katolickiej moralnosci, czystych rekach i czystych intencjach??? Dlaczego katolickich pisarzy tak intensywnie "Kurier" nie promuje jak tfurczosc Pana Szczygielskiego????
Nękanie
2020-02-04 12:44:51
Jeśli ten ośrodek hejtu (ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych) uważa, że rzekomo Matecki pełnił przestępstwo - przysługuje mu zażalenie na decyzje prokuratury, którą rozpatruje Sąd. najwyraźniej także i Sąd nie podzielił ich wyssanych z pa,ca oskarżeń. Już sama forma przeszukania mieszkania była formą nękania i upokarzania publicznego radnego Mateckiego o czym tenże hejterski ośrodek informował by zdyskredytować radnego w oczach opinii publicznej.
hiero
2020-02-04 12:37:08
To jest taki typowy pisowski bolszewik. Opluje każdego kogo mu wskaże obecna władza. Obrzydliwy człowiek.
haha
2020-02-04 12:33:05
"niezależna" prokuratura - śmiech na sali
derek
2020-02-04 12:20:37
i niech mi ktoś teraz powie że PiS to nie jest mafia
Kruk krukowi oka nie wykole
2020-02-04 12:12:59
Matecki to protegowany Ziobry. Hejtował na jego zlecenie.
Urwa Urwie łba nie urwie...- możliwe tylkow PL
2020-02-04 11:59:17
W ostatnich kilku zdaniach Kurier sam odpowiedział na postawione pytanie.
Kuba
2020-02-04 11:54:47
Darek działaj dalej. Nie poddawaj się!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA