poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Koronawirus > Płynie pomoc dla personelu medycznego. Posiłki docierają z różnych stron

Płynie pomoc dla personelu medycznego. Posiłki docierają z różnych stron

Płynie pomoc dla personelu medycznego. Posiłki docierają z różnych stron
Data publikacji: 2020-03-25 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 22:50
Wywietleń: 319 448846

Do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie w środę (25 marca) trafiło 125 pełnowartościowych posiłków. Przekazały je Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety. Podmioty te przeznaczyły 50 tys. złotych na posiłki dla personelu medycznego placówek, które teraz zostały wyznaczone do walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Pracownicy szpitala w Szczecinie otrzymali tego dnia 25 zestawów w pełni zbilansowanych diet. Każdy pakiet to 5 wzmacniających posiłków, którymi mogą się dzielić i wymieniać.

– Obecna sytuacja jest szczególnie wymagająca przede wszystkim dla polskiej służby zdrowia - zwraca uwagę Włodzimierz Cała, członek zarządu w Kuroniowie Diety. - Chcąc przyczynić się do walki z epidemią, zdecydowaliśmy się wesprzeć działania tych, którzy stanowią pierwszą linię obrony, mianowicie lekarzy i cały medyczny personel. Przygotowane przez nas pełnowartościowe, zbilansowane posiłki to nie tylko potrzebna regeneracja, ale również zasoby energii przydatne w dalszych zmaganiach o zdrowie i życie pacjentów.

Inicjatorzy akcji na pomoc szpitalom przeznaczyli 50 tys. zł. Za te pieniądze przygotują i dostarczą 1200 zestawów. Darczyńcy zapewniają, że dania przygotowane są z zachowaniem standardów higieny, pakowane hermetycznie i dostarczane na miejsce przez samochody chłodnicze.

W środę (25 marca) posiłki otrzymał również personel placówek w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Białymstoku, Łomży, Gdańsku i Bielsku Podlaskim.

(ip)

Komentarze

123
Na TVP POSZŁO 2 MILIARDY ZL A DOCELOWO 10 , MACIE SWOJE 500 ,13 ,14 EMERYTURE TO SIE KUPCIE USLUGI MEDYCZNE, A LEKARZE-NIECH JADĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-03-25 22:25:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie