Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Płynie pomoc dla personelu medycznego. Posiłki docierają z różnych stron

Data publikacji: 25 marca 2020 r. 22:04
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2020 r. 22:50
Płynie pomoc dla personelu medycznego. Posiłki docierają z różnych stron
 

Do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie w środę (25 marca) trafiło 125 pełnowartościowych posiłków. Przekazały je Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety. Podmioty te przeznaczyły 50 tys. złotych na posiłki dla personelu medycznego placówek, które teraz zostały wyznaczone do walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Pracownicy szpitala w Szczecinie otrzymali tego dnia 25 zestawów w pełni zbilansowanych diet. Każdy pakiet to 5 wzmacniających posiłków, którymi mogą się dzielić i wymieniać.

– Obecna sytuacja jest szczególnie wymagająca przede wszystkim dla polskiej służby zdrowia - zwraca uwagę Włodzimierz Cała, członek zarządu w Kuroniowie Diety. - Chcąc przyczynić się do walki z epidemią, zdecydowaliśmy się wesprzeć działania tych, którzy stanowią pierwszą linię obrony, mianowicie lekarzy i cały medyczny personel. Przygotowane przez nas pełnowartościowe, zbilansowane posiłki to nie tylko potrzebna regeneracja, ale również zasoby energii przydatne w dalszych zmaganiach o zdrowie i życie pacjentów.

Inicjatorzy akcji na pomoc szpitalom przeznaczyli 50 tys. zł. Za te pieniądze przygotują i dostarczą 1200 zestawów. Darczyńcy zapewniają, że dania przygotowane są z zachowaniem standardów higieny, pakowane hermetycznie i dostarczane na miejsce przez samochody chłodnicze.

W środę (25 marca) posiłki otrzymał również personel placówek w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Białymstoku, Łomży, Gdańsku i Bielsku Podlaskim.

(ip)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2020-03-25 22:25:54
Na TVP POSZŁO 2 MILIARDY ZL A DOCELOWO 10 , MACIE SWOJE 500 ,13 ,14 EMERYTURE TO SIE KUPCIE USLUGI MEDYCZNE, A LEKARZE-NIECH JADĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA