Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Serce na talerzu – szczecińscy gastronomicy medykom [GALERIA]

Data publikacji: 16 marca 2020 r. 17:22
Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2020 r. 10:53
Serce na talerzu – szczecińscy gastronomicy medykom
Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie dostawa pizzy przyjechała z restauracji Radecki.  

W poniedziałek ruszyła akcja szczecińskich gastronomików #gastrodlalekarzy. Personelowi szpitala zakaźnego przy ul. Arkońskiej dowieziono kilkadziesiąt posiłków, a chęć ich przygotowania zgłasza coraz więcej lokali. Restauratorzy pamiętają też o medykach z pogotowia ratunkowego - restauracja Radecki upiekła im i dowiozła do pracy pyszną pizzę.

Taka akcja wsparcia medyków w ich działaniu w walce z koronawirusem trwa w kilku miastach w Polsce. W Szczecinie część lokali działa w dużej grupie (każdy daje coś od siebie), ze wspólnym dowozem przez firmę Delivery City JSK UniCar. Skala oferowanej pomocy zaskoczyła szpital.

- Dzisiaj kontaktowało się z nami kilkadziesiąt restauracji - mówi Natalia Andruczyk, rzeczniczka szpitala przy ul. Arkońskiej. - Trzeba to skoordynować, musimy zebrać zapotrzebowanie oddziału i opracować procedurę. Mamy kontakt z firmą dowożącą Delivery City i przygotowujemy taki system, który będzie umożliwiał jak najlepszy przewóz tych posiłków i zabezpieczy faktyczne potrzeby naszych pracowników. Pierwsze posiłki już do nas trafiły. Bardzo dziękujemy. Jesteśmy wzruszeni, będziemy korzystać.

- Na oddziale zakaźnym szpitala przy ul. Arkońskiej bardzo intensywnie pracuje wiele osób - mówi Rafał Szczęsny z Delivery City JSK UniCar. - To na pomocy im najbardziej nam zależało. Być może akcja się rozszerzy, ale nie chcemy jeszcze niczego obiecywać. Chętni do działania są, telefon dzwoni od rana.

Miły gest wsparcia odebrali w poniedziałek także ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. O tym, by ich w pracy nakarmić i wzmocnić, pomyślała restauracja Radecki.

- Sytuacja w gastronomii z dnia na dzień stała się ciężka - przyznaje Bartosz Radecki, manager restauracji. - Robimy, co możemy, nie da się przyjmować gości, ale oferujemy im dania na wynos i z dowozem. A ponieważ mamy świadomość, jak ciężko pracują ludzie w służbach nagłego reagowania, postanowiliśmy ich wspomóc. Nasi kucharze przygotowali dla ratowników szczecińskiego pogotowia dobrą pizzę, mamy nadzieję, że będzie smakowała.

Upiekli, dowieźli, a ratownicy z radością przyjęli to wsparcie.

- Fajnie, że ktoś o nas myśli trochę inaczej niż tylko w kategorii osób, które mają się zająć osobami podejrzanymi o chorobę koronawirusową - mówi Krzysztof Radek, ratownik medyczny. To dla nas miłe i sympatyczne. Nie mamy tak naprawdę kiedy zjeść, czy zrobić sobie jedzenia, karetki wciąż są w drodze. Mamy dużo pacjentów z podejrzeniami, każdy z nich to procedura, ubieranie się w skafander, potem odkażanie karetki. Dlatego takie gesty dużo znaczą, miło jest, kiedy dzieci rysują nam rysunki i zamieszczają na Facebooku, a z balkonów słychać oklaski dla pracujących. Jest to bardzo ważne i nas wspiera.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie dostawa pizzy przyjechała z restauracji Radecki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ dextera
2020-03-17 09:17:07
- "kidujesz" iż "piekarnie za darmo nie mogą oddawać". Kolejny po...! (Neumann)
dexter
2020-03-17 00:37:27
chleba piekarnie za darmo nie mogą oddawać to i do nich zapuka skarbówka
Szacun
2020-03-16 20:45:48
:)
gosc
2020-03-16 20:44:52
a strażacy kto o nich pamięta..a to oni stoją na 1 linii ognia..mierzą temp i takie tam
Wielki szacun !
2020-03-16 18:55:36
Mega pozytywna inicjatywa !!
:)
2020-03-16 17:40:29
brawo dla wszystkich gastronomików ale najlepiej to jakies zupy bo to bardziej zdrowsze i mozna sobie odgzac:) nawet w nocy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA