Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Niedzielski: wystawianie skierowań na trzecią dawkę dla osób pełnoletnich - od 2 listopada

Data publikacji: 2021-10-26 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-27 09:15
Niedzielski: wystawianie skierowań na trzecią dawkę dla osób pełnoletnich - od 2 listopada
Fot. pixabay.com  

Planujemy, że proces wystawiania skierowań dla pełnoletnich osób, które pół roku temu miały podaną ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 będzie uruchomiony 2 listopada - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef MZ na konferencji prasowej przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce.

Jak mówił, w związku ze wzrostem zakażeń 27 października rusza Szpital Tymczasowy w Ostrołęce, 2 listopada zostanie uruchomiony Szpital Tymczasowy w Poznaniu, a w najbliższym czasie zostanie otwarty szpital na Okęciu.

Minister podkreślił, że wśród wszystkich mutacji wirusa dominuje wariant Delta.

Minister przekazał, że resort przygotowuje się do podania trzeciej dawki szczepionki dla wszystkich osób dorosłych w Polsce. "Planujemy, że ten proces wystawiania skierowań dla osób, które pół roku temu miały podaną ostatnią dawkę będzie uruchomiany 2 listopada" - przypomniał.

Przypomniał o stanowisku Rady Medycznej, która zarekomendowała możliwość podawania trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 wszystkim osobom powyżej 18. roku życia

Niedzielski poinformował, że zespół działający przy ministrze zdrowia najpóźniej jutro wyda w tym zakresie rekomendację.

Zgodnie z wcześniejszą rekomendacją Rady Medycznej przy premierze, podawana jest już trzecia dawka szczepionki, w celu poprawy, utrwalenia i przedłużenia ochrony po szczepieniu, dla chętnych osób powyżej 50 lat oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.

(PAP)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Kkkk
2021-10-28 16:55:38
Wirus alfa już był (wariant brytyjski), omega już jest. Wystarczy poczytać i nie zadawać głupich pytań
@Kkkk
2021-10-27 08:26:28
Poczekaj aż trafisz pod respirator, wtedy będziesz mógł mówić że pandemia jest śmieszna.
Kkkk
2021-10-26 22:28:30
Gówna na kupili i teraz trzeba to wykorzystać żeby nie było że się zmarnowało śmieszna pandemia medialna a najwięcej zarabiają firmy produkujące szczepionki ale to wielka szopka i nagle tylko tam gdzie mało zaszczepionych to wielka pandemia wirus tak mutował i nagle się zatrzymał na wariancie Delta ale ściema z wirusem Delta a kiedy będzie alfa i Omega się pytam

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA