Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Rząd przedłuża restrykcje do 25 kwietnia. Wśród wyjątków - przedszkola i żłobki. Hotele zamknięte do 3 maja

Data publikacji: 2021-04-14 11:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-14 12:17
Rząd przedłuża restrykcje do 25 kwietnia. Wśród wyjątków - przedszkola i żłobki. Hotele zamknięte do 3 maja
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Facebook Ministerstwa Zdrowia  

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyjaśnił, że "głównym kryterium decyzyjnym - jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących obostrzeń - jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów". - W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe - wskazał.

Od poniedziałku otwarte żłobki i przedszkola

Zdaniem Niedzielskiego, oznacza to, że "mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend". - Ale zwróćmy uwagę, że ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie obowiązywania restrykcji o tydzień ma jeden wyjątek. Ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków, czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków - poinformował.

TAK dla sportu na świeżym powietrzu

Dodał, że oprócz tego - po rozmowach z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim - zapadła decyzja o przywróceniu możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. - Podkreślam, na otwartym powietrzu, bo tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsza, dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce też do tej pory, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne - powiedział szef MZ. 

Hotele zamknięte do 3 maja

Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu zbliżającej się majówki.

Minister na konferencji powiedział, że "aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki", restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych zostają przedłużone o dwa tygodnie.

Oznacza to, że działanie hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja będzie ograniczone na dotychczasowych zasadach.

 (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rozum
2021-04-14 12:43:58
Obrano sobie nowe kryteria i metodę małych kroczków "tygodniówki" To ciemny lud zawsze lepiej zniesie jak bredzenie o dwutygodniowym lockdowunie .Teraz liczy się zajętość,śmiertelność i wyszczepialność. Na horyzoncie regionalizacja-też "kontrolowana" przez brudną parszywą politykę.Każdy zdrowy i rozumny sam musi sobie wyznaczać skalę i ocenę ryzyka.Liczyć na państwo pis nie ma co bo ta droga prowadzi do zapaści zdrowotnej i ruiny finansowej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA