wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Koronawirus > Epidemia nie zatrzymała wakacyjnych wyjazdów

Epidemia nie zatrzymała wakacyjnych wyjazdów

Epidemia nie zatrzymała wakacyjnych wyjazdów
Data publikacji: 2020-08-11 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-19 11:00
Wywietleń: 1526 469181

Choć liczba zachorowań na koronawirusa znów rośnie, to ponad połowa Polaków deklaruje chęć wyjazdu na urlop. 70 proc. ankietowanych zdecyduje się na wypoczynek w kraju, 19 proc. wyruszy poza granice – wynika z badania przeprowadzonego przez Devire. Tylko co czwarty Polak zrezygnował z wyjazdu.

Jeszcze przed wakacjami wydawało się, że sytuacja z epidemią koronawirusa w Polsce jest unormowana. Dziś eksperci mówią o drugiej fali zachorowań i prognozują kolejny lock-down.
W lipcu br. firma rekrutacyjna i outsourcingowa zapytała Polaków o ich plany wakacyjne.
Z badania wynika, że 57 proc. ankietowanych wyjedzie na wakacje. Najczęściej na urlop wybierają się osoby w wieku 26-45 lat (64 proc. z nich). W domu zostanie tylko co czwarty Polak (23 proc.).

Choć statystyki zachorowań na koronawirusa są alarmujące, większość Polaków nie zrezygnuje z wyjazdu w tym roku.

– Widać jednak, że do urlopu za granicą, który dotychczas wygrywał z lokalnymi atrakcjami, podchodzimy dużo ostrożniej. Na pewno nie bez znaczenia dla rodzin wielodzietnych jest też wprowadzenie bonu turystycznego – komentuje Magdalena Kanclerz, dyrektor regionalny w Devire.

Większość osób rezygnuje z wakacji przez ograniczone fundusze (58 proc. osób, które nie wyjadą na urlop) oraz strach przed koronawirusem (46 proc.). Pozostałe powody to ilość pracy (15 proc. wskazań) i obawa przed zamknięciem granic – 10 proc. odpowiedzi.

70 procent pytanych decyduje się na wypoczynek w kraju. Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym jest polskie morze – plażowanie wybiera 35 proc. ankietowanych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wyjazdy. Trzecim, najczęściej wybieranym miejscem na wakacyjny urlop jest domek letniskowy – 30 proc.

***

Badanie „On-line czy off-line? Jak Polacy spędzają wakacje?” zostało przeprowadzone metodą CAWI w lipcu 2020 roku. Odpowiedzi udzieliło 278 respondentów: 15 proc. z nich stanowili młodsi specjaliści, 44 proc. to specjaliści, 27 proc. managerowie, 9 proc. przedstawiciele kadry kierowniczej, a pozostałe 5 proc. – studenci, wolni strzelcy i osoby poszukujące pracy.

oprac. (gan)

Fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Marcin
Nie rozumiem tych ludzi. czy nie można w tym roku, wyjątkowo zostać w domu? też chętnie bym wyjechał z rodziną, ale mam na uwadze zdrowie innych i bliskich.
2020-08-19 10:50:48
Do MALGOs-ia
Tak, taak, bo jak "po-falszowali" to nie odnotowali ??
2020-08-13 20:49:29
MAłGOś
Obecnie jestem w Grecji w miejscowości gdzie nie odnotowano ani jednego przypadku. Hotel dla nas tylko, plaże prawie puste.Jednym słowem jest rewelacyjnie. Brak słów na to co się dzieje w Polsce!
2020-08-11 23:52:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie