poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Koronawirus > Dodatkowy zasiłek opiekuńczy tylko do 3 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy tylko do 3 maja

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy tylko do 3 maja
Data publikacji: 2020-04-25 16:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-26 11:06
Wywietleń: 1437 452686

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem placówek oświatowych z powodu koronawirusa został wydłużony do 3 maja 2020 roku - informuje ZUS. Tymczasem szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte do 24 maja.  

Rozporządzeni Rady Ministrów w tej sprawie będzie obowiązywać od 27 kwietnia. Nie zmieniły się zasady korzystania z zasiłku.

W przypadku zamknięcia z powodu zagrożenia koronawirusem, przedszkola, żłobka lub szkoły rodzice dziecka w wieku do ukończenia 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

- Aby otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy wystarczy złożyć u pracodawcy albo zleceniodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Oświadczenie jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Natomiast osoby, które prowadzą działalność składają oświadczenie w ZUS. Można je przekazać w dowolnym momencie, ale trzeba to zrobić, bo jest ono podstawą wypłaty zasiłku - informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego.

- Oświadczenie o dodatkowym zasiłku opiekuńczym można wysłać przez internet. Osoba, która prowadzi pozarolniczą działalność albo współpracuje z prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może to zrobić elektronicznie – na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - dodaje Jagielski.

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

olaaa
Wypisalam zaswiadczenie o zasilek od 12 marca do 26 kwietnia(na raty).Nie dostałam ani złotówki tylko pismo z zus ,że oni prowadzą postępowanie czy mi sie ten zasiłek wogóle należy choć spełniam wszystkie kryteria....Tak jakbym chciała cos wyłudzić albo coś kombinowała.Smutne,gdzie tu w tym wszystkim opiekuńcze rola Państwa...
2020-04-25 18:59:33
Macie nieaktualne informacje
"Już na początku przyszłego tygodnia przedstawimy to, co sygnalizowaliśmy, a więc sposób przygotowania, sposób umożliwienia sprawowania opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1-3, a z drugiej strony dla tych rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opieki, podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego" - powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.
2020-04-25 16:41:29
PiSyF
Pisowskim geniuszom skończyły się pieniądze. Drukarka Glapińskiego za wolno pracuje.
2020-04-25 16:16:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie