Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Darmowe maseczki dla seniorów

Data publikacji: 2020-04-17 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-12 22:01
Darmowe maseczki dla seniorów
 

Szczecińscy seniorzy, którzy potrzebują maseczek, dostają je za darmo. A ci, którzy chcą i potrafią, mogą się włączyć w akcję ich szycia dla innych.

Miasto od ubiegłego czwartku dystrybuuje wielorazowe maseczki dla osób starszych ze Szczecina za pośrednictwem Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego. Są zamawiane z lokalnych źródeł, m.in. w sztabie "Szczecinianki szyją". Po maseczkę nie należy przychodzić osobiście, trzeba zadzwonić lub wysłać maila do Centrum Seniora (tel. 91 312 67 59 i 882-507-368, e-mail: centrum@seniorszczecin.pl), a zostanie dostarczona w bezpieczny sposób przez straż miejską.

- Zainteresowanie jest bardzo duże, seniorzy zdają sobie sprawę, że są w grupie ryzyka i chcą być zabezpieczeni - mówi Marcelina Błaszyk z Centrum Seniora. - A my robimy wszystko, by tak było. 

Centrum dla seniorów

Do niedawna to właśnie Centrum Seniora dla wielu starszych osób było ważnym miejscem spotkań i aktywności. 

 - Seniorzy przychodzili do nas codziennie na zajęcia, albo skorzystać z komputera, nawet po to, by napić się kawy i z kimś porozmawiać - mówi Marcelina Błaszczyk. - Nagle świat bardzo się zmienił. Muszą zostać w domach, chronić się, izolować. My w tej sytuacji robimy wszystko, by nie odczuwali boleśnie tej zmiany. Przenieśliśmy się do świata wirtualnego, utworzyliśmy na Facebooku grupę "Złączeni seniorzy". Codziennie wrzucamy treningi pamięci, jogę śmiechu, fitness, czyli wszystko to, co się u nas tutaj dotąd działo. Nasi seniorzy mogą w ten sposób nas zobaczyć. Jesteśmy z nimi również w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym.

Wiele próśb o pomoc

Centrum Seniora zachęca do telefonicznego i mailowego kontaktu wszystkie starsze osoby, które w tym trudnym czasie szukają pomocy, wsparcia, rozmowy, nie potrafią sobie z czymś poradzić, czują się samotne, potrzebują porady psychologa. CS współpracuje m.in. z Centrum Wolontariatu Polites, z Caritasem, z PCK, z ZHP, z instytucjami wsparcia, dzięki czemu pomoc jest sprawna i szeroka. Takich telefonów z prośbami o pomoc jest wiele.

- Dzwonią do nas również starsze osoby, którym bardzo doskwiera brak aktywności - mówi M. Błaszczyk. - Dlatego postanowiliśmy ruszyć z akcją "Senior dla Seniora", połączoną ze zbiórką pieniędzy na platformie zrzutka. Zbieramy środki finansowe na materiały, z których można szyć maseczki, na gumki, nożyczki, może nawet na maszyny do szycia. By seniorzy, którzy nie mogą ruszać się z domów, a chcą działać, mogli pomagać. Ci, którzy potrafią, będą szyć. Inni mogą kroić materiał. Wszystko zostanie im dowiezione do domów. Dzięki tej akcji, będą mogli zadbać o siebie i innych, poczuć, że w tej trudnej sytuacji robią coś bardzo ważnego. 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Senior
2020-05-12 21:59:39
Niestety maseczki nie docierają.. Zdążają się kradzieże ze skrzynek pocztowych... Smutne... W skrzynce została sama kartka informującą, że maseczka rzeczywiście tam była
rerik
2020-04-18 08:20:27
Dobrze kto wykonał te maseczki nieodpłatnie. Skąd jest jednak materiał? Ten obawiam się musiał być nabyty odpłatnie. Producent materiału nawet gdyby go podarował przy produkcji też przecież ponosi koszty. Nie ma czegoś teakiego jak darmowe rzeczy. Zawsze gdzieś ktoś musi za coś zapłacić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA