środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Koronawirus > Poczta wprowadza specjalne godziny dla seniorów

Poczta wprowadza specjalne godziny dla seniorów

Poczta wprowadza specjalne godziny dla seniorów
Data publikacji: 2020-04-09 11:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 09:14
Wywietleń: 1030 450597

Poczta Polska wprowadza specjalne godziny, w których tylko seniorzy będą mogli korzystać z jej usług. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w poszczególnych placówkach. Praca listonoszy, w tym wypłata rent i emerytur, odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Godziny dla seniorów, czyli dla osób w wieku 65+, uzależnione są od godzin otwarcia danej placówki. Generalnie od poniedziałku do piątku między g. 10 a 12 z usług mogą korzystać wyłącznie seniorzy. W przypadku placówek otwieranych później, tj. od godz. 11, seniorzy będą obsługiwani także do godz. 12.

- Przypominamy jednocześnie, że w placówkach może przebywać określona liczba klientów. Przy okienku może stać tylko jedna osoba, zachowując bezpieczny odstęp od naszego pracownika. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika o okazanie dokumentu lub wykonanie innych niezbędnych czynności – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta Polska zaleca, by klienci ze względów bezpieczeństwa korzystali z płatności bezgotówkowych, np. kartami płatniczymi lub telefonem w placówkach pocztowych. Ma to skrócić także czas ich obsługi.

Jednocześnie Poczta Polska przypomina, że zasady wypłaty rent i emerytur nie zmieniły się i są realizowane dokładnie na zasadach, które obowiązywały przed stanem epidemii. Warto jednak przygotować własny długopis. Jeśli emeryt lub rencista źle się czuje może poprosić listonosza, by przeliczone pieniądze zostawił przy drzwiach. Odbierając pieniądze i kwitując ich odbiór należy zachować bezpieczny odstęp.

W przypadku osób przebywających na kwarantannie obowiązują specjalne zasady wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych. Pieniądze są komisyjnie przeliczane w placówkach pocztowych i wkładane do tzw. bezpiecznej koperty, która następnie jest doręczana pod wskazany adres. Listonosze pozostawiają następnie kopertę przed mieszkaniem osoby objętej kwarantanną, a sami wycofują się na bezpieczną odległość oczekując na odbiór koperty przez klienta.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser (archiwum)

Na zdjęciu: Poczta wyznaczyła godziny, w których obsługiwani są tylko seniorzy, ale inaczej niż do niedawna przy okienku, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, może stać teraz tylko jedna osoba. 

Poczta wprowadza specjalne godziny dla seniorów

Komentarze

cde
a seniorki to ile lat? to jest równouprawnienie czy nie, ZUS swoje poczta swoje, ciągle okrakiem, seniorem jest się po 18,
2020-04-10 09:11:23
M.
Niestety, ale informacja ta dotrze do promila emerytów, więc ci przychodzić będą przez cały boży dzień (najczęściej właśnie nieświadomi uczynionego im ułatwienia), a poczty, jak sklepy, przez dwie godziny będą bezczynne. Bez sensu.
2020-04-09 20:52:17
SLONECZNE
NIKOGO PAN PANIE RONSON NIE NAZYWAJ BARANEM ,ROZUMIESZ CYMBALE BO CĘ ZNAJDZIEMY
2020-04-09 13:58:25
@Ronson
Lewacki baranie na pasku Nitrasa , tu chodzi o życie ludzi , a nie o politykę.
2020-04-09 13:14:55
Ronson
Kompletny OBŁĘD !!!! najpierw wprowadzili obostrzenia co do ilości osób mogących przebywać w sklepie skończyło się tym że zamiast wejść do sklepu-hipermarketu i zrobić zakupy w 15 MINUT!!! i jak najszybciej stamtąd wyjść wpuszcza się pięć osób vide- NETTO w Kupcu ! a reszta około 30-40 osób kwitnie w kolejce po 40 minut !! to jest dopiero podejście do WALKI Z ZAKAŻENIAMI i żeby było jasne dla tych co będą pisać ze mogę iść w godzinach nocnych na zakupy NIE CHODZĘ NIGDZIE PO NOCACH!!! , barany pisowskie zamknęły poczty na dzielnicach żeby chronić pracowników a kto ochroni pół miasta które zostało zmuszone do pójścia po polecony na Dworcową !? i sterczy w kolejce wokół budynku po sam wiadukt ? tak to jest jak na stanowiskach decyzyjnych usadza się partyjnych kacyków a wywala fachowców.... i żeby było jasne nie życzę sobie komentarzy pisowskich trolli chodzących na pasku prezesa....
2020-04-09 11:44:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie