Piątek, 07 lutego 2025 r. 
REKLAMA

NOC BARDZO ROMANTYCZNA 
Śladami Caspara Davida Friedricha

Data utworzenia: 2025-02-06 14:31
Ostatnia aktualizacja: 2025-02-06 14:35
mat. org.

Miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie Wały Chrobrego 3

Data: 15.02.2025

godz. 19 i 21

NOC BARDZO ROMANTYCZNA, czyli wieczorne spotkanie poświęcone najwybitniejszemu artyście romantyzmu, pochodzącemu z Pomorza – Casparowi Davidowi Friedrichowi.

W programie wydarzenia mi.in. spacer kuratorski po wystawie „Figura odwrócona” oraz projekcje dwóch filmów. Pierwszy z nich to „Szkice z Karkonoszy. Śladami Caspara Davida Friedricha i Georga Friedricha Kerstinga” w reżyserii Olivera Spatza. Drugi to animacja poklatkowa malowana na szkle „Latający klasztor” autorstwa Konik Studio. Inspiracją dla twórców był obraz CDF „Ruiny Eldeny w Karkonoszach”. Oba filmy zostały wyprodukowane przez Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie, czyli mieście rodzinnym bohatera spotkania. Dopełnieniem będzie praktyczny przewodnik po miejscach związanych z malarzem.

 Gospodarzem wieczoru będzie Daniel Źródlewski – miłośnik i badacz twórczości Friedricha, od 15 lat podążający jego śladami.
 
Uwaga! Wydarzenie odbędzie się poza godzinami otwarcia Muzeum ze specjalnym zasadami bezpieczeństwa.
 
Wstęp: 5 zł (bilet edukacyjny)
. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 30 osób na każdym spotkaniu).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA