sobota, 23 stycznia 2021r.

Zmiany w egzaminie maturalnym i ósmoklasisty

Data publikacji: 2020-12-01 12:40
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:33
Zmiany w egzaminie maturalnym i ósmoklasisty
Zmiany wiążą się m.in. z modyfikacją formuły arkuszy egzaminacyjnych. Fot. Dariusz GORAJSKI  

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Minister edukacji i nauki, po analizie wyników ubiegłorocznych egzaminów i biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, uznał, że w 2021 roku egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Podjął również decyzję o powołaniu zespołów eksperckich, których zadaniem jest opracowanie propozycji wymagań egzaminacyjnych. Ich członkami są nauczyciele praktycy, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Zadaniem tych zespołów było przeanalizowanie obecnych podstaw programowych oraz stworzenie na ich podstawie wymagań egzaminacyjnych dla poszczególnych przedmiotów (dla obu egzaminów). Eksperci przeprowadzili również konsultacje międzyprzedmiotowe, tak aby wymagania egzaminacyjne dla pokrewnych przedmiotów, np. biologii i chemii, były skorelowane i spójne. W efekcie została przygotowana

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-12-2020

 

Autor: (kn)

Komentarze

Woźny
2020-12-01 13:59:21
No i w ten sposób "wyedukowano" chociaż wiadomo,że NIE pokolenie Covidyletantów z ogromnym deficytem wiedzy.Pokolenie,które z jednej strony się cieszy bo nauka poszła im "z górki" z drugiej cierpi bo w głowach mają siano.Strzeż nas Panie przed technikami i inżynierami czasów Covido zarazy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ