Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zimowe utrapienia mieszkańców. Przebrnąć przez ślizgawkę

Data publikacji: 14 stycznia 2024 r. 22:18
Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2024 r. 00:05
Zimowe utrapienia mieszkańców. Przebrnąć przez ślizgawkę
W minusowych temperaturach spływająca woda zamienia się natychmiast w lód. Fot. archiwum  

Zimowa aura powoduje szereg różnego rodzaju utrudnień. W ostatnich dniach były nimi również oblodzenia uniemożliwiające normalne poruszanie się nie tylko po jezdniach, ale również po chodnikach. Wiedzą o tym mieszkańcy miasta, jak Szczecin długi i szeroki. Tylko z północnego Szczecina odebraliśmy jednego dnia kilka sygnałów dotyczących występujących w tym rejonie oblodzeń.

Mrozy powodują zamarzanie śniegu, który nieuprzątnięty w porę, staje się istotną przeszkodą w normalnym poruszaniu się. Jedna z gorszych sytuacji dotyczy ulicy Nefrytowej na Skolwinie. Ulica, a w zasadzie droga ułożona z tzw. kocich łbów, schodzi pochyło od miejsca zwanego przez okolicznych mieszkańców „bunkrami" (dawne stanowisko radaru FuMG-62 Würzburg) i dochodzi do ulicy Głębokiej.

- Z tej pochyłości kilka dni temu spływała woda z topniejącego śniegu - mówił Tadeusz Gond, mieszkaniec ulicy Nefrytowej. - Przyszły przymrozki i wszystko zamarzło. Nie ma sposobu, aby przebrnąć przez tę ślizgawkę!

Kolejny sygnał pochodził z ulicy Stołczyńskiej 71, gdzie znajduje się budynek administrowany przez ZBiLK. Mieszkańcy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-01-2024

 

Krzysztof Żurawski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krzysztof
2024-01-14 23:39:09
Trzeba było się nie budować na polach rolniczych. Identyczna sytuacja jest na Przęsocinie.Wpierw budują kiczowate pałace na środku pola a później lament,że nie ma drogi i oświetlenia...Nikt nie ma ochoty płacić za cudzą bezmyślność.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA