Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wygraj bilety na przedstawienie w Teatrze Polskim. Nie tylko o gościnności…

Data publikacji: 01 grudnia 2023 r. 11:16
Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia 2023 r. 13:12
Wygraj bilety na przedstawienie w Teatrze Polskim. Nie tylko o gościnności…
Fot. Włodzimierz Piątek  

Z reżyserem i aktorami spektaklu „Gość-Inność" rozmawiała Magdalena KLYTA

- Spektakl opowiada historię Samira, Syryjczyka, którego pod swój dach przyjmuje małżeństwo emerytów i w zaledwie 24 godziny zmienia życie głównych bohaterów. Na ile jest to sztuka o inności, kryzysie emigracyjnym, a na ile o relacjach?

Bartłomiej Wyszomirski: Nasza sztuka tak naprawdę nie opowiada o problemie imigracji. Ona jest sztuką o miłości, o jej poszukiwaniu, o pogubieniu swoich uczuć i odnajdywaniu ich. O zmianie poglądów, w ogóle o zmianie w życiu, która może nastąpić na każdym jego etapie. Opowiada o zwykłych ludziach, którzy znaleźli się w niezwykłej sytuacji.

– Wszystko to prowokuje jedna osoba i stąd też moje pytanie, bo wiele mówi się, że w relacjach tyle, ile się daje, tyle można dostać. Jednak czy Samir więcej daje naszym bohaterom, czy sam także wynosi coś dla siebie z tego spotkania?

Karol Olszewski: Wydaje mi się, że jest to chyba na równi, ponieważ moja postać jakby wkracza w ognisko domowe Baśki i Heńka, gdzie oni żyją, można powiedzieć trochę jak pies z kotem. Nagle pojawiam się ja i dzięki mojej obecności oni zaczynają się na nowo rozumieć. Przez moją postać Baśka odzyskuje poniekąd syna. Natomiast co oni dają mi? Poczucie bezpieczeństwa, poczucie tego, że może być normalnie, mimo tego, co moja postać przeżyła wcześniej, że jest imigrantem, że pochodzi z kraju, w którym jest wojna.

 

 

Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 01-12-2023

„Gość-Inność” – Peter Turrini
Reżyseria: Bartłomiej Wyszomirski
Prapremiera polska – 2 grudnia 2023
Scena Kameralna
Obsada spektaklu: Małgorzata Chryc-Filary i Zbigniew Filary (aktorzy świętują
właśnie 40 lat pracy zawodowej) oraz Karol Olszewski.

***

Mamy dla Państwa pięć podwójnych zaproszeń na ten spektakl, który odbędzie się 7 grudnia 2023 r. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.teatr. Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (1 grudnia). Zaproszenie otrzy- ma pięć pierwszych osób, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.30. Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Urabiania
2023-12-01 12:59:22
Urabiania wyborców totalnej opozycji ciąg dalszy...
żal
2023-12-01 11:22:05
Dlaczego sztuka nie może być piękna, tylko za wszelką cenę musi żałośnie żerować na kontrowersji - czy współcześni twórcy są aż tak pozbawieni talentu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA