Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wspomnienie o Jarosławie Bondarze. Brakuje nam Architekta Miasta

Data publikacji: 2022-06-07 15:49
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-07 15:49
Wspomnienie o Jarosławie Bondarze. Brakuje nam Architekta Miasta
Jarosław Bondar przez 8 lat pełnił funkcję Architekta Miasta. Fot. W. ZAWARSKI  

Rok temu, 3 czerwca 2021 roku, zmarł nagle Jarosław Bondar, architekt. Jego przedwczesna śmierć w wieku zaledwie 54 lat wstrząsnęła bliskimi i nami, przyjaciółmi i współpracownikami. Pozostawił po sobie bolesną pustkę, jaką zwykle czyni śmierć osób wybitnych i ważnych.

Jarosław Bondar był architektem, nauczycielem akademickim, Architektem Miasta, działaczem społecznym i muzykiem. Znaliśmy się od dawna, ale ostanie 10 lat to czas bardzo intensywnych kontaktów i współpracy. Tak się bowiem złożyło, że wkrótce po tym kiedy środowisko architektów obdarzyło mnie zaufaniem i wybrało na prezesa szczecińskiego Oddziału SARP, Jarosław Bondar objął stanowisko Architekta Miasta. Tych prawie 8 emocjonujących lat to czas wspólnych sukcesów, ale również twórczych sporów i rzadkich, na szczęście, porażek. Jarek był człowiekiem poważnym, który podchodził do swojej pracy z pełnym pasji i skupienia zaangażowaniem. Miał też wizję, ponieważ znał i rozumiał nasze miasto, wiedział czego mu potrzeba. Jego odejście to wielka strata dla środowiska architektonicznego i szczecińskiego Wydziału Architektury,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-06-2022

 

Marek Orłowski, były prezes Szczecińskiego oddziału SARP
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zołza
2022-06-08 10:38:27
@Droga redakcjo. Otóż to. Za to już kandydat gotowy. Ale on nie kupuje płatnych treści, bo jako słynny architekt rozdaje zapewne swoje projekty za darmo- pro publico bono.
Droga redakcjo
2022-06-07 20:14:29
Proszę o przybliżenie osiągnięć urbanistycznych pana Bondara jako architekta miasta, pytam bo to nie wstyd w sytuacji gdy subiektywnie nie widzę w Szczecinie wizji architektonicznej od kilkudziesięciu lat...
Viola
2022-06-07 17:11:00
A niby co ten "architekt" miasta miałby robić? Z żadnego aktu prawnego nie wynika potrzeba lub obowiązek istnienia takiego stanowiska. W śp. socjalizmie był taki twór, tylko nic dobrego z tego nie wynikło. Chyba chodzi o synekurę dla jakiego znajomego królika.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA