Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Willa z efektem migotania. Odzyska oryginalną kolorystykę [GALERIA]

Data publikacji: 2022-09-27 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-28 10:34
Willa z efektem migotania. Odzyska oryginalną kolorystykę
Fot. Mirosław WINCONEK  

Choć gruntowny, to na razie jest mało widoczny. Mowa o remoncie zabytkowego budynku z gabinetami lekarskimi przychodni NZOZ Medycy przy al. Wojska Polskiego 72 w Szczecinie, który trwa od lata. Za niespełna rok ten charakterystyczny, choć zaniedbany dotąd gmach ma wreszcie odzyskać swój dawny blask.

Pierwsza zmiana w tej nieruchomości zaszła już jakiś czas temu, a było nią wbudowanie w narożniku od podwórza zewnętrznej windy. Dzięki temu ingerencję w bryłę ograniczono do minimum. Teraz zakres robót jest znacznie szerszy. Obejmie on m.in. uzupełnienie ubytków detali architektonicznych, tynkowanie elewacji, wymianę stolarki okiennej i renowację stolarki drzwiowej, ocieplenie dachu i wymianę jego poszycia z blachy miedzianej, montaż nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, renowację balustrad i krat okiennych.

- Dotychczas wykonana została iniekcja ścian piwnicznych, czyli izolacja przeciwwilgociowa pozioma, która poprzez wprowadzenie specjalnej masy utworzy warstwę zabezpieczającą mury przed podciąganiem wody. Wykonano też laboratoryjne badania składu starego tynku,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-09-2022

 

Autor: (M)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do Eryk Pomorski
2022-09-28 10:28:21
Masz rację myślę, że liczyli, że się rozpadnie, ale ten budynek za dobrze był zrobiony przed wojną, nie jak te teraźniejsze niektóre developerskie buble...
Eryk Pomorski
2022-09-27 19:49:46
No wreszcie, bo jeszcze chwila i trzeba byłoby opuścić budynek nieremontowany od wojny, później by go ktos podpalił, a później decyzja o rozbiórce. Jak wiele pięknych budynków historycznych na Pomorzu i w samym Szczecinie. Takie polskie gospodarowanie nieruchomościami i szacunek do historii miejsca.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA