Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Dąbiu przy ul. Pokładowej. Rozbudowa osiedla w stronę jeziora

Data publikacji: 14 grudnia 2022 r. 12:59
Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2022 r. 16:56
W Dąbiu przy ul. Pokładowej. Rozbudowa osiedla w stronę jeziora
Budynki wzniesione w Dąbiu w ramach pierwszego etapu inwestycji między ulicami: Oficerską, Pokładową, Masztową i nowo powstałą ul. Fregaty. Kolejne staną w obszarze przyjeziornym dotąd porośniętym drzewami i gęstymi zaroślami, w tzw. lasku, przez który teraz biegnie ślepa przecinka ul. Pokładowej w kierunku ul. Emilii Gierczak z pasem ścieżki pieszo-rowerowej. Fot. STBS  

Szczecińskie TBS szykuje się do rozbudowy jednego z dwóch najmłodszych ze swoich osiedli. Po Wrzosowym Wzgórzu na Stołczynie kontynuacji wkrótce doczeka się być może także osiedle w Dąbiu powstałe w rejonie ulic: Oficerskiej, Fregaty i Pokładowej. O ile znajdzie się wykonawca inwestycji gotów zrealizować ją w zakładanym przez spółkę budżecie.

Drugi etap planowanej od wielu lat inwestycji zakłada budowę kolejnych sześciu budynków, w których oprócz mieszkań znajdą się także żłobek i klub seniora. Teren wokół nich zostanie zagospodarowany podobnie jak przy znajdujących się tuż obok domach. Urządzone mają być m.in. placyk do uprawiania sportu, część rekreacyjna i kolejny plac zabaw. Od zmodernizowanego niedawno kąpieliska „Dąbie" zabudowania tej części osiedla będą oddalone w linii prostej o nie więcej niż 400 m.

Zainteresowane realizacją inwestycji firmy mogą składać swoje oferty do 23 grudnia tego roku. Zakładany termin jej realizacji to nieco ponad półtora roku (600 dni od przekazania terenu budowy wykonawcy). Tak jak w już istniejącym kompleksie budynki będą czterokondygnacyjne, a

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-12-2022

 

Autor: (M)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2022-12-15 16:26:41
Szkoda, że nie zrobiliście zdjęcia od ul. Oficerskiej. Mieszkańcy TBSów zrobili tam w ogródkach płotozę na poziomie mistrzowskim. TBS udaje, że problemu nie widzi i ładnie zaprojektowane osiedle wygląda jak fawela. ps; na etapie projektowania zwyczajnie można było ujednolicić ogrodzenie, bo trzeba być niepełnosprawnym umysłowo, żeby zaważywszy na usytuowanie tego budynku, nie przewidzieć rozwoju sytuacji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA