Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Trzy największe problemy biznesu. 15 miesięcy z pandemią i koronakryzysem

Data publikacji: 2021-06-21 18:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21 18:54
Trzy największe problemy biznesu. 15 miesięcy z pandemią i koronakryzysem
W miesiącach pandemii gospodarkę ciągnęły nie tylko wielkie inwestycje czy duże firmy, ale i małe oraz średnie przedsiębiorstwa produkcyjne. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Wydaje się, że sytuacja kryzysowa związana z pandemią COVID-19 w naszym kraju została opanowana. Każdego dnia odnotowujemy coraz mniejszą liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa. Cieszymy się, że kolejne obostrzenia idą w niepamięć. Czy rzeczywiście jest tak „różowo"?

Kiedy wszyscy cieszą się, że życie wraca do normy, biznes liczy straty. Ich prawdziwą skalę po trwaniu kilkunastu miesięcy koronakryzysu przedstawia raport Intrum „European Payment Report 2021", który swoją premierę miał 16 czerwca.

Z opracowania można się dowiedzieć, jak wygląda aktualna sytuacja finansowa firm w Polsce. Dotychczasowe wnioski dostarczone przez Intrum nie napawają optymizmem. Już w tym momencie wiadomo, że COVID-19 przyniósł wiele problemów, z którymi rodzimi przedsiębiorcy będą musieli poradzić sobie nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Te największe to: rosnąca luka płatnicza, opóźnione płatności, które zagrażają funkcjonowaniu firm oraz widmo zbliżającej się recesji.

Luka płatnicza to już prawdziwa przepaść

Jeszcze przed koronakryzysem zatory płatnicze były jedną z głównych bolączek

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-06-2021

 

(b)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ