Niedziela, 26 marca 2023 r. 
2 szczecin
REKLAMA

Terminal promowy bardziej intermodalny. Estakada nad dworcem kolejowym

Data publikacji: 21 października 2021 r. 15:35
Ostatnia aktualizacja: 21 października 2021 r. 16:16
Terminal promowy bardziej intermodalny. Estakada nad dworcem kolejowym
Terminal od dwóch lat zmienia swój kształt: – Nie ma już śladu po dawnych magazynach, rampie przeładunkowej czy też wyposażeniu nabrzeży nr 5 i 6 – informuje Monika Woźniak-Lewandowska. Fot. ZMPSiŚ  

Postępują roboty budowlane na terminalu promowym w Świnoujściu. - Zostanie on przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu - podkreśla Monika Woźniak-Lewandowska, specjalista ds. komunikacji i PR w Dziale Marketingu i Komunikacji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, który jest inwestorem.

Terminal od dwóch lat zmienia swój kształt: - Nie ma już śladu po dawnych magazynach, rampie przeładunkowej czy też wyposażeniu nabrzeży nr 5 i 6 - informuje M. Woźniak-Lewandowska. - Usunięto również nawierzchnię i podbudowę wcześniejszych parkingów i umocnienia dna na długości 300 m.

Jak wymienia portowiec, pod konstrukcję nowego nabrzeża osadzono w gruncie 1050 metalowych pali. Wykonano łoże rampy przeładunkowej oraz podstawę pod konstrukcję wsporczą estakady. Została już zamontowana konstrukcja stalowa estakady nad przebudowywanym dworcem kolejowym w Świnoujściu, trwają też prace wyposażeniowe. Pojawił się też plac postojowy dla 170 samochodów ciężarowych i plac związany z obsługą ładunków intermodalnych.

-

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-10-2021

 

Autor: (kl)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oby tylko ...?
2021-10-21 16:16:00
Te kilka Wiekszych i Ciezszych Promow do Skandynawii... nie zawalilo ten Nowo wybudowany Tunel pod dnem Odry... ??/!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA