Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Ten rok szkolny obnażył słabość polskiej edukacji. Sprawdzian z pandemii

Data publikacji: 2021-06-25 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-25 11:50
Ten rok szkolny obnażył słabość polskiej edukacji. Sprawdzian z pandemii
Trzecia fala pandemii spowodowała, że do końca nie było wiadomo, czy próbne egzaminy ósmoklasistów – zaplanowane na marzec 2021 r. – odbędą się w szkołach. Ostatecznie, na kilka dni przed próbą, młodzież dowiedziała się, że testy diagnostyczne wypełnią jednak w swoich placówkach, oczywiście z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Jola po roku zdalnej nauki swoich dzieci jest wykończona: - Niczym żołnierz w zasadniczej służbie wojskowej odliczałam dni do wakacji. Krzyczałam z bezsilności, płakałam z goryczy, że mi się nie udaje, że dzieci mam chyba mniej niż przeciętne - żali się kobieta. Alicja zrezygnowała z pracy, bo jej 7-letni syn, pierwszoklasista, którego nie dopuszczała wcześniej do wirtualnego świata, nie umiał posługiwać się myszką, a 10-letnia córka popadła w totalne przygnębienie: - Zamiast pilnej, zdolnej i wesołej uczennicy miałam w domu płaczącą, nieśpiącą po nocach dziewczynkę, na dodatek skarżącą się na bóle głowy.

Górę wzięły emocje

Czas nauki w pandemii to wielkie wyzwanie dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszyscy, niemal z dnia na dzień, musieli dostosować się do nowych - na dodatek wciąż zmieniających się - warunków. Zdalne nauczanie powaliło dotychczas wypracowane schematy, wywróciło edukację do góry nogami. Całą, bez wyjątku. Inaczej musiały funkcjonować rodziny, na nieznane tory wkroczyli nauczyciele, nauka przed komputerem zmieniła dzieci i młodzież.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 89% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-06-2021

 

Autor: Katarzyna Lipska - Sokołowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Henryk
2021-06-25 11:48:44
Jak to nie zdala egzaminu? Przecież dostali 1000 nagrody z magistratu
Gryfuś
2021-06-25 11:12:54
Edukacja w czasie pandemii była uciążliwa zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Wielu rodziców nie przywykło do pracy ze swoimi pociechami, które po rodzinach lekcyjnych i tak całymi gromadami bawiły się na placach zabaw. Młodzież ten czas traktowała jak wakacje. Tekst o zasadniczej służbie wojskowej to szczyt żenady. Droga redakcjo , kochani rodzice oprócz odcinania centymetrów żołnierze ścielili łóżka, robili porządki na kompanii czego większość waszych dzieci nie robi w domu.
żale
2021-06-25 11:08:57
Poskarżcie się Chinom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ