niedziela, 29 listopada 2020r.

Szykują grunt pod nowy wiadukt

Data publikacji: 2020-10-28 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
Szykują grunt pod nowy wiadukt
 

Znikają ostatnie fragmenty poniemieckiego wiaduktu drogowego w rejonie przebudowywanego skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Romualda Traugutta na szczecińskim Łęknie. Zdemontowany został też fragment starego toru dla tramwajów w kierunku centrum od skrzyżowania z ul. Solskiego do skrzyżowania z ul. Zaleskiego. Na tej ostatniej - po robotach przy uzbrojeniu podziemnym - teraz szykowana jest podbudowa nowej jezdni.

Sprawdziliśmy, co się dzieje na placu inwestycji, obecnie najdroższej z realizowanych w mieście, a która ma już 9-miesięczne opóźnienie.

Przez ostatnie tygodnie buldożery kruszyły tam konstrukcję nad pasem ziemi przyległym do skarpy po wcześniej już zdemontowanych torach, biegnącej łukiem w obniżeniu terenu magistrali kolejowej. Po wzniesieniu nowego wiaduktu pod nim znajdować się będzie kolejny pas tzw. trasy średnicowej od skrzyżowania ulic Arkońskiej i Wszystkich Świętych w kierunku obrzeży Pogodna w stronę skrzyżowania z ul. Witkiewicza. Tam trwają częściowo już prace ziemne.

Głębokie wykopy pod nowe instalacje uzbrojenia podziemnego wymusiły całkowite zamknięcie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-10-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Wiesiek
2020-10-28 18:32:31
Totalna bzdura, w normalnym świecie wykonawca już dawno poszedł by z torbami .Urzędnicy z p.Krzystkiem na czele siedzą na swoich stoleczkach i nic sobie z tego nie robią.Autobus linii 67 skierowano objazdem 8 listopada 2019 r i nikt z miasta nie zadbał o mieszkańców z tego regionu ,a mieszkają tam ludzie starsi i mieszczą się DPSy. Ludzie ci zostali pozbawieni komunikacji miejskiej przez nieudolność urzędników z prezydentem miasta na czele .Wstyd i kompromitacja ,kto za to zapłaci?????????

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ