Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Wiosenne przyśpieszenie na przebudowie węzła Łękno [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-25 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 18:26
Wiosenne przyśpieszenie na przebudowie węzła Łękno
 

Od dwóch dni w rejonie przyszłego węzła komunikacyjno-drogowo-kolejowego Łękno w Szczecinie trwa wylewanie pierwszych warstw asfaltu na wytyczonych po nowym śladzie dwóch odcinkach jezdni alei Wojska Polskiego w kierunku centrum. Tych między powstającymi tam równocześnie nowymi wiaduktami przyszłej trasy średnicowej. To nie są jedyne zmiany w krajobrazie na placu przebudowy od ledwie tygodnia, czyli od momentu wprowadzenia ostatnich zmian w organizacji ruchu.

Chodzi o przebudowywane odcinki jezdni alei między skrzyżowaniami z ulicami Solskiego i Traugutta oraz od wysokości wjazdu na pobliską stację paliw do skrzyżowania z ul. Zaleskiego. Tym ostatnim po nowej nitce jezdni teraz poprowadzone jest tymczasowe przejście i dojście dla pieszych. Bo drogowcy przenieśli się z pracami w przyległy do nowej jezdni pas pobocza, gdzie teraz zaczną się rozbiórki i urządzanie na nowo fragmentu chodnika i ścieżki rowerowej. Prace brukarskie kontynuowane są na pasie chodnika w ul. Traugutta, jak również na przyległym do asfaltowanej właśnie jezdni poboczu w al. Wojska Polskiego między skrzyżowaniem ze wspomnianą ul. Traugutta do wysokości skrzyżowania z ul. Solskiego. 

Po blokadzie w minioną środę prowizorycznego przesmyku w alei wzdłuż skarpy od strony jeszcze istniejącego (w oczekiwaniu na rozbiórkę) starego wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi tuż przy skrzyżowaniu z ul. Traugutta i tam teraz już od kilku dni pracują koparki. Ładują urobek na wywrotki, szykując grunt i wykopy pod ciąg dalszy prac przy wznoszeniu kolejnej części konstrukcji nowego wiaduktu.

Sporo się też dzieje na całkowicie zamkniętym dla ruchu samochodów od tygodnia odcinku ul. Zaleskiego od przejazdu kolejowego do jej skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. Tam na całej jej szerokości od zakrętu dotąd częściowo zdążyła zniknąć stara nawierzchnia i jej podbudowa, a na całej szerokości w pasie tuż przy przejeździe do skrzyżowania  z ul. Leszczyńskiego prowadzone są wykopy pod nową kanalizację. W związku z inwestycją niemożliwy jest również wjazd w nią samochodami z ul. Spółdzielczej, która biegnie wzdłuż przyległego skweru im. Telesfora Badetko. 

Całe przedsięwzięcie na zlecenie miasta przez konsorcjum spółek Roverpol-Rover Infraestructuras, a jego łączny koszt na dziś zamyka się kwotą ponad 127,8 mln zł. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Xyz
2020-03-25 18:23:04
Jak super rośnie obwodnica do nikąd, brak planów dalszej kontynuacji dzięki decyzji magistratu.
Bogdan
2020-03-25 10:13:14
Fajnie, szczególnie dla mieszkańców budynku w którym jest netto
czytelnik
2020-03-25 10:09:57
Chociaż jedna pozytywna wiadomość z której człowiek może być zadowolony w natłoku tych wszystkich negatywnych ponurych rujnujących naszą psychikę informacji.Brawo panowie,bo to co robicie ma znaczenie i jest ważniejsze w dłuższej perspektywie czasowej od tej świńskiej grypy,którą bawią się politycy.
pogodniak
2020-03-25 09:23:36
Fajnie, chłpocy z Roverpola się nie daja wirusowii. Pewnie w kwietniu uruchomia wjazdz Trauguta na Wojska polsiego w kierunku centrum. Będzie luxniej na Mickiewicza. Wielkie brawa za terminowość.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA