Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Stowarzyszenie Denkmal Pomorze. „Pamiętać, nie rozpamiętywać”

Data publikacji: 06 grudnia 2020 r. 18:16
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 10:33
Stowarzyszenie Denkmal Pomorze. „Pamiętać, nie rozpamiętywać”
Fot. Dariusz Gorajski  

Ludzie chcą poznać historię miejsca, w którym żyją - uważa Łukasz Jaszczyk. Wiceprezes Stowarzyszenia Denkmal Pomorze podkreśla, że najważniejsze w ich działalności jest przywracanie i ratowanie historii oraz pamięci.

Łukasz Jaszczyk na co dzień pracuje jako zarządca nieruchomości. W wolnych chwilach fotografuje. Pozwala mu to inaczej spojrzeć na otoczenie oraz daje możliwość znalezienia interesujących perspektyw.

- W naszym szalonym życiu często nie zwracamy uwagi na szczegóły, dużo nas omija. Uważam, że fotografia to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Ostatnio odnajduję dużo satysfakcji w fotografii dronem. Miejsca, które znamy od zawsze, nabierają zupełnie nowego wymiaru, kiedy patrzymy na nie z wysokości - podkreśla wiceprezes Denkmal Pomorze. - Do moich zainteresowań należy także falerystyka, czyli nauka o odznaczeniach i orderach, szczególnie tych polskich z czasów II RP. Każde odznaczenie to życiorys, a czasem także bohaterski czyn, o którym czytamy w książkach historycznych.

Łukasz od 2016 roku działa na rzecz ochrony zabytków. Zaczynał na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-12-2020

 

Autor: Karolina Nawrocka
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA