Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

SBO w lekkim poślizgu. Drzewa dla gwiazd szczecińskiego sportu

Data publikacji: 29 września 2022 r. 21:26
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2022 r. 22:06
SBO w lekkim poślizgu. Drzewa dla gwiazd szczecińskiego sportu
Fot. Anna GNIAZDOWSKA  

Trwa merytoryczna ocena projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. W tej edycji jest ich rekordowo dużo - aż 218. Jednak weryfikacja wszystkich tych pomysłów na lepszy Szczecin finiszuje powoli, łapiąc lekki poślizg względem zakładanego przez magistrat harmonogramu.

Mimo wszystko coraz więcej projektów zyskuje pozytywną ocenę zespołu opiniującego. W tym również te zielone. Wśród tych ostatnich jest np. projekt odbetonowania terenu przed halą Netto Areny, który przed kilkoma laty został urządzony w stylu typowej miejskiej betonozy: setki metrów kwadratowych ziemi utonęło pod nieprzepuszczalną powierzchnią chodnikowych płytek. Latem odbijają i potęgują żar lejący się z nieba. Nie ma mocnych, którzy za dnia wytrzymaliby na tym skwarze. Tym bardziej że wokół brakuje cienia. Nawet fontanna nie łagodzi fatalnego efektu tej największej ze szczecińskich „wysp ciepła", bo jest posadowiona zbyt peryferyjnie.

Co mogłoby to zmienić - miejsce dość puste i martwe wreszcie ożywić? Skojarzenie z zielenią i z dającymi cień drzewami było niemal automatyczne. Tym bardziej że

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-09-2022

 

Autor: A. Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

beton jes fajny
2022-09-29 22:06:01
bo jes tfardy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA