Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ruch na popolmowskich parcelach. Nowe osiedle Gardenia Pogodno

Data publikacji: 2021-08-02 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-02 18:24
Ruch na popolmowskich parcelach. Nowe osiedle Gardenia Pogodno
Fot. Mirosław WINCONEK  

Na części pustej przestrzeni po wyburzonych przed wieloma laty dawnych halach zlikwidowanej szczecińskiej Fabryki Mechanizmów Samochodowych Polmo ruszyła nowa inwestycja. Powstaje tam osiedle mieszkaniowe o nazwie Gardenia Pogodno.

Parcele, na których latami zalegały zwały gruzu, przypominając długo jedno wielkie wysypisko odpadów budowlanych i wszelakich, od ubiegłego roku były najpierw porządkowane. Z wykopami pod część podziemną inwestor ruszył w tym roku. Na początek trzeba było odpowiednio wzmocnić skarpy i zabezpieczyć je przed osuwaniem. Teren położony jest na wzniesieniu - powstały nowe mury oporowe od ul. Zakładowej i częściowo od ul. Unii Lubelskiej.

Teraz na placu trwają prace przy konstrukcjach podziemnych części pierwszych budynków, wylane zostały płyty fundamentowe także pod kolejne budynki.

Plan docelowy zakłada wzniesienie w sumie w czterech szeregach połączonych ze

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-08-2021

 

(mir)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Były ksiądz urzędnik
2021-08-02 18:24:33
Słychać tramwaj ktory od 4 rano jedzie z górki i hamuje ,stacja benzynowa też mocno uczęszczana,niekończący się remont w polskiego, takie cymesy.ale tradycyjnie deweloper sprzeda wszystko.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA