Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nad Płonią w Dąbiu. Osiedle komunalne w wersji z dopłatami

Data publikacji: 28 grudnia 2020 r. 14:47
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:22
Nad Płonią w Dąbiu. Osiedle komunalne w wersji z dopłatami
Fot. Mirosław Winconek  

Zakończył się ostatni etap budowy osiedla Nad Płonią w Dąbiu. W sumie przez sześć lat spółka TBS Prawobrzeże, której 100-procentowym udziałowcem jest Gmina Miasto Szczecin, wybudowała tam 120 mieszkań ze stawką czynszu komunalnego w 10 budynkach wykończonych „pod klucz".

- W listopadzie ostatni etap inwestycji został zgłoszony do odbioru. Nowy budynek uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. W ramach tego ostatniego etapu zadania powstało 12 mieszkań wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Budowa osiedla Nad Płonią rozpoczęła się w 2014 roku. Inwestycja była podzielona na sześć etapów. W sumie powstało 10 budynków o trzech kondygnacjach, wysokością zabudowy dostosowaną do tej już istniejącej naprzeciwko wzdłuż ul. Koszarowej, która powstała z kolei jako część wcześniej zrealizowanego projektu rewitalizacji pobliskiej ul. Dziennikarskiej. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań to ok. 6,5 tys. mkw. urządzonych „pod klucz", czyli gotowe do zasiedlenia - wystarczy, że najemca je umebluje i może

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-12-2020

 

Autor: (MIR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do osiedle PGR
2020-12-28 17:34:39
Ładna architektura pobliskiego "starego" osiedla TBS ? Wolne żarty... Te różowe twory z brudnymi elewacjami wyglądają jakby siłą doklejone.
osiedle PGR
2020-12-28 15:41:13
Wygląda jakby domki PGR-owskie wstawili w środku miasta między ładną architekturę pobliskiego osiedla TBS i dewelopera. Może jakoś dałoby się to poprawić? Np. dobudować attyki i pomalować w jednolite kolory, też takie szaro-kawowe, a nie pstrokate. Prosimy TBS żeby już takich koszmarków nie budował na starym mieście, tylko ładniejsze i wyższe, dostosowane do zabudowy, jak tu była przed wojną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA