Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Różne parkingi, różne cenniki. Kłopoty kierowców

Data publikacji: 2021-09-28 23:31
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-29 13:40
Różne parkingi, różne cenniki. Kłopoty kierowców
Na każdym miejscu postojowym PPN-ów Szymanowskiego i Ogińskiego są wymalowane duże litery PPN, stoją też znaki pionowe i tablice informacyjne. Fot. NiOL  

Mimo że działają od lutego, wciąż przysparzają problemów. Mowa o tzw. Płatnych Parkingach Niestrzeżonych w Szczecinie, które rządzą się innymi prawami i cennikiem niż SPP. Wielu kierowców nie zwraca jednak uwagi na oznakowanie i parkuje na wyznaczonych miejscach, nie sprawdzając rodzaju parkingu. Po powrocie do auta, mimo wniesienia opłaty, znajdują mandat. I to wysoki. To budzi emocje.

- Przydarzyła mi się taka sytuacja w czasie parkowania przed Urzędem Miasta - pisze w e-mailu do „Kuriera" pani Joanna. - Wykupiłam bilet, włożyłam go za szybę auta i po powrocie zauważyłam tzw. mandat za brak biletu włożony za wycieraczkę mojego samochodu. Okazało się, że parking został podzielony na jakieś strefy między UM a Strefę Płatnego Parkowania.

Dopiero wtedy Czytelniczka zorientowała się, że do każdej strefy przeznaczony jest inny parkometr.

- Skąd niby miałam wiedzieć, że nie jestem w SPP, skoro brakuje poziomych opisów na parkingu. Człowiek goni z pracy na wyznaczoną wizytę, nie ma czasu na wczytywanie i kombinowanie kto i jaką częścią parkingu się podzielił - nie kryje rozgoryczenia. -

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-09-2021

 

Autor: Tomasz Tokarzewski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

robot
2021-09-29 13:02:52
Szczecin nie jest miastem przyjaznym ani dla mieszkańców, ani dla przyjezdnych. Omijajcie z daleka, nie będziecie mieć kłopotów. Wstyd przyznać się np. w Białymstoku, że jest się ze Szczecina.
xxx
2021-09-29 11:37:44
Chcieliście to macie. Tak sobie wybraliście. Po pierwszej kadencji już wiedzialem że on nie ma pojęcia o funkcjonowaniu miasta. Będą wybory możecie mu podziękować za strefe i parę innych rzeczy.
taaa
2021-09-29 09:29:27
Jedno to to co Tuńczyk napisał - święta racja. Drugie - IDIOTA TO WYMYŚLIŁ- płacisz tyle, tyle, alebo tyle no.. lub tyle.. A czy nie może być NORMALNIE? Strefa A B C czy jak se chce - opłata Tyle lub Tyle.. i "gitara". Przecież jak przyjedzie ktoś z innego miasta ..TO LEŻY I KWICZY!!!! Ale w tym kraju jest tak ze wszystkim - NIC NIE MOŻE BYĆ NORMALNIE dla LUDZI. Wszystko jest dla urzędasów! Wykazał się głupek swym pomysłem!!
Nie zdziwiony.
2021-09-29 09:28:59
Miasto Szczecin nie jest przyjazne dla mieszkańców - Strefa Stare Miasto i inne.
Tuńczyk
2021-09-29 09:17:43
Chore zasady, ludzie kasy nie mają a miasto ceny winduje za parkingi niczego nie oferując. Zero nowych miejsc do parkowania, brak parkingów podziemnych, brak parkingowców
Słowackiego
2021-09-29 08:34:42
A na ul.Słowackiego od Żupańskiego do kościoła parkowanie podwójne, na chodniku, przed wjazdami do bram, wszędzie, zero blokad, zero interewencji służb, a na krajowej mapie zagrożeń statusy że problem rozwiązany, buhahha co za ściema, i teraz nie mozna dodac nowych zgłoszeń bo wg.strony problem rozwiązany a problem nie jest rozwiązany !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ