Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Rowerów brak, można kupić parkomat. System ruszy w marcu

Data publikacji: 2021-10-20 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-20 20:45
Rowerów brak, można kupić parkomat. System ruszy w marcu
Ten rok minął w Szczecinie bez roweru miejskiego. Z nowych rowerów skorzystamy najwcześniej w marcu przyszłego roku. Fot. Mirosław WINCONEK  

Kończący się rok minął mieszkańcom miasta i turystom bez Szczecińskiego Roweru Miejskiego. Wszystko przez przedłużające się procedury przetargowe. Umowę z nowym operatorem systemu ostatecznie podpisano, ale choć pierwsze nowe rowery w Szczecinie mają pojawić się jeszcze w grudniu, skorzystamy z nich najwcześniej w marcu przyszłego roku. Na ulicach można wciąż za to ujrzeć stacje dokujące dla rowerów starszej generacji. Ich losem, starymi rowerami, a także starymi parkomatami, które już wymieniono, zainteresował się jeden ze szczecińskich radnych.

Podpierając się doniesieniami medialnymi, Dariusz Matecki z PiS zapytał prezydenta o cenę, jaką spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, odpowiedzialna m.in. za SRM, uzyskała sprzedając stare jednoślady. Przetarg w tej sprawie odbył się w czerwcu i lipcu.

- Część wycofanych z eksploatacji rowerów i stacji jest własnością Gminy Szczecin, pozostałe należą natomiast do NiOL - informuje w odpowiedzi na interpelację Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina. - Prowadzona w czerwcu i lipcu sprzedaż dotyczyła rowerów należących do NiOL.

 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-10-2021

 

Autor: Tomasz Tokarzewski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antek
2021-10-20 20:06:41
Przynajmniej zdemontowali by te stacje starego systemu roweru miejskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA