Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Gryfus zaprasza na rodzinne rajdy rowerowe po Mierzynie i do Rezerwatu Świdwie

Data publikacji: 2021-09-03 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-03 09:52
Gryfus zaprasza na rodzinne rajdy rowerowe po Mierzynie i do Rezerwatu Świdwie
Fot. Adrian Bednarski  

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego na rodzinne rajdy rowerowe, które odbędą się już w najbliższy weekend. Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny, ale z racji obostrzeń wynikających z trwającej pandemii wymaga wcześniejszej rejestracji.

W sobotę (tj. 4 września) odbędzie się VI Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy. 

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie (około 10km/h) pokonają dystans 15 kilometrów jadąc uroczymi ulicami Mierzyna i podziwiając najciekawsze miejsca położone w tej miejscowości (w tym zabytkowy wiatrak, który jest symbolem Mierzyna).  Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster uczestnicy otrzymają poczęstunek. Następnie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus poprowadzą konkursy dla dzieci i młodzieży. Szkolenie z bezpieczeństwa o ruchu drogowym przeprowadzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakować chętnym rowery.

W niedzielę (tj. 5 września) odbędzie się VI Rodzinny Rajd Rowerowy "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem". Niedzielny rajd ma dwukrotnie dłuższy dystans niż sobotnie wydarzenie. Uczestnicy pokonają około 30 kilometrów. Trasa tradycyjnie będzie przebiegać na terenie trzech gmin: Szczecin, Police oraz  Dobra.

Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny, dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska.

Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie mapki z trasą rajdu. Organizatorzy przypominają, że na gryfusowych wydarzeniach wymagana jest jazda w kaskach zarówno dzieci jak i osób dorosłych

Rowerzyści biorący udział w obu rajdach otrzymają pamiątkowe medale oraz kamizelki.

Zapisy na obydwa rajdy poda adresem  https://mierzyn.pl/gryfus

(adb)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA