Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Rekrutacja, rekordy, rankingi. Czas decyzji dla maturzystów

Data publikacji: 2021-07-19 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-19 18:21
Rekrutacja, rekordy, rankingi. Czas decyzji dla maturzystów
Ubiegłoroczna inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Szczecińskim Fot. Dariusz GORAJSKI  

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie ogłosił drugą rekrutację. Za chwilę zrobią to pozostałe szczecińskie uczelnie. Już teraz wiemy, że przynajmniej pod jednym względem był to w naszym regionie nabór wyjątkowy. Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym padł bowiem rekord. O jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym konkuruje aż 26 osób.

Opcji jest mnóstwo

Kandydaci na studia stacjonarne na ZUT nadal mogą wybierać spośród 36 kierunków. Czekają na nich między innymi: architektura krajobrazu, biotechnologia, budowa jachtów, budownictwo, chemia, chłodnictwo i klimatyzacja, ekonomia, elektrotechnika, energetyka czy zootechnika.

- Pandemia nie zniechęciła maturzystów do wzięcia udziału w rekrutacji - informuje Mateusz Lipka, rzecznik prasowy ZUT. - Mimo niepewności ogólna liczba kandydatów na studia utrzymała się na poziomie z zeszłego roku. W pierwszym naborze na ZUT rekrutowało prawie 2 tysiące osób. Liczba chętnych do studiowania informatyki, architektury, automatyki i robotyki, ekonomii czy kynologii wzrosła o kilkanaście osób.

Pozostałe uczelnie, jak co

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-07-2021

 

Autor: Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ