Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Puste faktury, sztuczne transakcje. Sądowa wygrana KAS w sprawie 58 mln zł podatku

Data publikacji: 18 lipca 2022 r. 19:58
Ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2022 r. 19:58
Puste faktury, sztuczne transakcje. Sądowa wygrana KAS w sprawie 58 mln zł podatku
Przedsiębiorca wystawiał puste faktury w mechanizmie tzw. sprzedaży technicznej.Fot. KAS  

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wygrała przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Szczecinie sprawę o wystawianie pustych faktur przez przedsiębiorcę produkującego wyroby drewniane. Spór dotyczył 58 mln zł podatku.

- W lipcu br. zapadł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie w sprawie prowadzonej przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie, w której naczelnik zakwestionował transakcje dotyczące zakupu i sprzedaży wyrobów tartacznych i biomasy, a także transakcje zakupu usług, m.in. stolarskich, stwierdzając, iż nie miały one miejsca - poinformowała Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W postępowaniu podatkowym ustaliliśmy, że w prowadzonej działalności w zakresie produkcji wyrobów drewnianych podatnik wraz z innymi powiązanymi podmiotami zastosował tzw. outsourcing pracowniczy,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-07-2022

 

(ek)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gonic Oszustow...!!
2022-07-19 10:53:44
Ile wejdzie i da Rade... a po Udowodnieniu Winy - Surowe Kary i Zakaz prowadzenia Prywatnych Firm na min. 5 - 10 lat na po-czatek...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA