Środa 10 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nielegalna bimbrownia w Koszalinie zamknięta. Piwniczny producent odpowie przed sądem

Data publikacji: 2022-07-13 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-13 22:04
Nielegalna bimbrownia w Koszalinie zamknięta. Piwniczny producent odpowie przed sądem
Nielegalna bimbrownia mieściła się w piwnicy. Fot. KAS  

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, wspierani przez funkcjonariuszy policji z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, skontrolowali prywatną posesję, gdzie miał być produkowany alkohol. Podejrzenia funkcjonariuszy były uzasadnione. Jak się okazało, w piwnicy koszalińskiego budynku urządzono nielegalną bimbrownię.

– W trakcie działań ujawniliśmy 28 litrów alkoholu bez znaków akcyzy i 580 litrów zacieru – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Podczas przeszukania zabezpieczyliśmy też aparat do produkcji alkoholu etylowego. Zatrzymany alkohol trafi do biegłego, który zbada, czy nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Mężczyźnie trudniącemu się nielegalną produkcją postawiliśmy zarzut produkcji alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestrów (przestępstwo z art. 12 a ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych). Może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do jednego roku. O wysokości kary w tym przypadku zadecyduje sąd.

Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą – pozbawieniem wolności do trzech lat.

KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

włądzunia
2022-07-14 13:57:03
Władza po prostu nie lubi konkurencji. Nie ma nic złego w wytwarzaniu bimbru. Złe jest nie podzielenie się zyskami z władzunią
Staszek Gie
2022-07-14 08:53:24
PO_nownie w moim Okręgu Wyborczym nr1 PiS_dzielcy z PO_wodów PO_litycznych zwinęli dobrze prosperującą wielo_PO_koleniową firmę. Tyle lat nawijają "kaczyści" o rodzinnych przedsiąbiorstwach - kto im teraz uwierzy? To nie jest Nowy Ład, to jest uwalanie "oddolnej inicjatywy", nie tylko Obajtek z "parówkami" może dzałać w "Kaczolandzie"!
Swojak
2022-07-13 21:55:51
Przecież to produkt regionalny!
smakosz
2022-07-13 19:02:03
Okutva, ale przepadło dobroci ,aż łza się ciśnie .28 l. to 56 połówek podzielone na 4 dziennie to daje 14 dni fajnej bez szału imprezki. A tera sezonik oj działo by się fajosko z dziołkami z miasta nad jeziorkiem, a tera te z kasu wydyndolą nio kurka, aż serducho boli oby wam w tyłku staneło za krzywdę ludzką krwiopity jedne !!!
dziadzio smakosz bim
2022-07-13 18:43:14
ale trafiejka no All Capone Koszalina ,!!!!!prohibicja !!!!przepis mówi winko ,inne wyroby nalewki itd.na własny użytek można pędzić !! Alko przekazane sąsiadowi ,rodzinie ,koledze,za darmo nie jest przestępstwem więc o co kaman ?????? tak poza tym KAS niech zajmie się czymś bardziej pożytecznym niż dziadkowa okowita bo to nasza narodowa tradycja !!!! na weselach też jest okowita i co tam KAS też wpadnie i z testerem będzie biegać?? czysty debilizm cała wioska piła jeden nie dostał to pod.....
nxx
2022-07-13 13:08:24
znaczy ...inflację wyższą przewidywał

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA