Wtorek, 23 września 2025 r. 
REKLAMA

„Pudrowanie trupa” pod Gryfinem. Ponad 600 osób straci pracę

Data publikacji: 23 września 2025 r. 07:11
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2025 r. 07:51
„Pudrowanie trupa” pod Gryfinem. Ponad 600 osób straci pracę
Fot. PGE GiEK  

Tak w kuluarach mówią związkowcy z Elektrowni Dolna Odra po oświadczeniu PGE w sprawie wygaszenia zakładu. Grupa przedstawia sytuację jako pozytywną, a w nagłówku swojego oświadczenia wskazuje nawet, że „wydłuża" pracę elektrowni. Związkowcy grzmią, że to bzdury i przedstawiają wspólne stanowisko.

W minionym tygodniu strona społeczna spotkała się z decydentami PGE GiEK w sprawie przyszłości Elektrowni Dolna Odra. Aktualne plany spółki zostały jednak podtrzymane, o czym świadczy wypuszczony przez nią komunikat, z którego wynika, że dwa bloki węglowe elektrowni w Nowym Czarnowie mają zostać wygaszone do końca roku. Kolejne dwa do końca sierpnia 2026 roku. Spółka twierdzi wręcz, że przedłużyła żywotność elektrowni.

- Zgodnie z nowym planem dwa bloki zostaną wycofane z końcem 2025 roku, natomiast praca dwóch pozostałych zostanie wydłużona do końca sierpnia 2026 roku - piszę na swojej stronie PGE GiEK S.A. To jedna z wielu rzeczy, z którymi nie zgadzają się związki zawodowe, które wspólnie wypracowały stanowisko wobec fiaska bełchatowskiego spotkania. Zdaniem strony społecznej nie były

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-09-2025

 

Roman Ciepliński
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mirek
2025-09-23 07:20:19
Decyzja o wygaszeniu węgla i zmiany na gaz zapadła w roku 2020 gdzie wtedy byli związkowcy ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA