Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Przebudowa do wiosny. Nowe chodniki i wykopy na ul. Bolesława Śmiałego

Data publikacji: 2021-10-18 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-18 13:21
Przebudowa do wiosny. Nowe chodniki i wykopy na ul. Bolesława Śmiałego
Pół roku przebudowy ul. Bolesława Śmiałego już za nami. Najpóźniej do kwietnia przyszłego roku z minirondem przy skrzyżowaniu z ulicami Jana Karola Chodkiewicza i Stanisława Żółkiewskiego powinna być ponownie przejezdna.  

Zmienia się krajobraz na przebudowywanym odcinku ulicy Bolesława Śmiałego od skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej, jak też rejon jej skrzyżowania z ulicami Stanisława Żółkiewskiego i Jana Karola Chodkiewicza. Mija pół roku od rozpoczęcia tam prac. A ich finał powinien nastąpić najbliższej wiosny, w połowie kwietnia.

Przebudowa obejmuje m.in. kanalizację deszczową i wodociągową oraz usunięcie - o ile takowe się pojawiają - kolizji z istniejącą infrastrukturą. Oprócz wymiany jezdni i chodników przewidziane są: montaż nowego oświetlenia, ustawienie elementów małej architektury oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Zadanie jest pierwszym etapem inwestycji drogowych w tym rejonie Turzyna obejmującym ulice: Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Stanisława Żółkiewskiego, Pocztową i ks. Piotra Ściegiennego. Realizowane jest jako wspólne zlecenie ZDiTM i ZWiK. Na wykonanie wszystkich prac przewidziany jest termin do 12 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Prace zlecone zostały spółce BEN-BRUK z podstargardzkich Grzędzic, która zaoferowała najniższą

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-10-2021

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA